OŚWIĘCIM. Muzeum Haberfelda w miejscu dawnej fabryki wódek i likierów?

07 listopada 2018 Autor: red
Fot. Wizualizacja Susuł&Strama Architekci

Fot. Wizualizacja Susuł&Strama Architekci

Czy w piwnicy budynku biurowo-usługowego przy ul. Dąbrowskiego 4 (obok hotelu Hampton by Hilton), w miejscu gdzie niegdyś stała kamienica i funkcjonowała fabryka wódek i likierów Haberfeldów powstanie muzeum ukazujące działalność tego żydowskiego przedsiębiorcy? Myślą o tym oświęcimscy architekci, Marcin Susuł i Krzysztof Strama.

Obaj panowie napisali na swoim profilu na FB, że w ten sposób można by wyeksponować tożsamość miejsca po dawnej fabryce Jakoba Haberfelda.

"Godne wyeksponowanie artefaktów, którymi obecnie opiekuje się Mirosław Ganobis, pozwoli zachować pamięć o rodzinie i historii tej części Miasta Oświęcim. Miejsce miałoby służyć turystom, ale również, a może przede wszystkim mieszkańcom naszego miasta. Pomieszczenie to dawałoby wiele możliwości, takich jak: organizowanie spotkań, małe koncerty, prelekcje w wydzielonej salce, spotkania cykliczne Mirka, miejsce spotkań dla miłośników historii Oświęcimia oraz bar do spożycia produktów odtworzonych wg zachowanych receptur. Projekt już jest, zgoda Mirka też… pozostaje tylko pytanie czy wystarczy nam determinacji i sił? Co sądzicie o takim pomyśle i miejscu?" - piszą i pytają na Facebooku obaj architekci.


Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
AA, 08.11.2018 08:10
jestem za i oczywiście musi być degustacja; tylko kto zrobi takie wódki i likiery jak kiedyś
są chętni?