OŚWIĘCIM. MZK Oświęcim kupi autobus elektryczny

18 lutego 2020 Autor: zyg
OŚWIĘCIM. MZK Oświęcim kupi autobus elektryczny
W ostatnim czasie Miejski Zakład Komunikacji sp. z.o.o zakupił nowe autobusy w tym nowoczesne hybrydy. Za kilka miesięcy tabor powiększy się o pierwszy autobus elektryczny.

-Przetarg na wybór dostawcy pojazdu zakończył się 13 lutego. Wpłynęła jedna oferta na dostawę autobusu elektrycznego od firmy Solaris Bus & Coach S.A. – informuje prezes Miejskiego Zakładu Komunikacji Bożena Fraś. Na jego zakup MZK pozyskał ponad 2,140 mln zł z dotacji unijnej, sam dołoży około 400 tys. zł. Autobus dostarczony zostanie do Oświęcimia wraz z mobilną ładowarką.

-Na jednym doładowaniu przejedzie minimum 120 km. Będzie więc obsługiwał linie tzw. przemysłowe, czyli w rannych i popołudniowych godzinach szczytu - wyjaśnia Bożena Fraś, prezes Miejskiego Zakładu Komunikacji. Podkreśla też, że standardem nie będzie odbiegał od zakupionych przed dwoma laty autobusów hybrydowych. – Na wyposażeniu będzie niska podłoga, wysuwana platforma dla osób na wózkach, biletomat. Wnętrze będzie klimatyzowane, z Wi-Fi i monitoringiem wewnątrz i na zewnątrz autobusu– wymienia prezes.

Zakup elektrycznego autobusu poruszany był już od dłuższego czasu. Dwa lata temu po oświęcimskich ulicach jeździł testowy Solaris Urbino 12 Electric. Testowany był też autobus czeskiej formy SOR.

-Pozostało jedynie pozyskanie pieniędzy unijnych. Autobusy elektryczne są dwukrotnie droższe od tych z tradycyjnym napędem, dlatego spółka na razie zakupi jeden – informuje prezes MZK Sp. o.o. Bożena Fraś.

Zobacz także


Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
stachu, 19.02.2020 04:34

" Testowany był też autobus czeskiej formy SOR. "

Apeluję o nieco staranniejsze pisanie, bądź wnikliwsze sprawdzenie tego co już napisaliście