OŚWIĘCIM. Na basenie wieje chłodem. Rodziny z dziećmi narzekają na brak udogodnień

20 lutego 2018 Autor: red
fot. MOSiR w Oświęcimiu

fot. MOSiR w Oświęcimiu

Modernizacja i rozbudowa krytej pływalni kosztowały 50 mln zł. Blisko 28 mln zł wyłożyło miasto, resztę dołożyło Ministerstwo Sportu. I miało być pięknie. A nie jest. W mediach społecznościowych huczy od krytycznych komentarzy na temat warunków panujących na tym ponoć nowoczesnym obiekcie.

Krytyczne uwagi pojawiły się tuż po oddaniu rozbudowanej pływalni do użytku. Korzystający z basenów i strefy rekreacji ślą uwagi do MOSiR-u, ale stamtąd nie ma żadnej reakcji.

Poniżej prezentujemy część z ponad 100 wpisów, które dziś w ciągu kilku godzin pojawiły się na Facebooku, na profilu grupy OświęciMamki, skupiającej głównie mamy z Oświęcimia i okolic. Pozytywne posty stanowią śladową ilość. Zachowujemy oryginalną pisownię.

„Czy nie sądzicie, że na naszym basenie jest za zimno? Napisałam w kilka miejsc ale echo. W ostatni weekend nawet w przebieralni ktoś otworzył okna. Nie chodzi o mnie ale wizyta z dzieckiem które chce się pobawić szybko się kończy bo temperatura wody i w pomieszczeniach nie jest normalna. Takie moje zdanie. A wy co sądzicie? (…) mosir nie odpisał”.

„Zgadzam się w 100%. Woda w czesci przeznaczonej dla dzieci powinna być ciepla a jest lodowata. Zdecydowanie za zimno. Bylismy kilka razy i za każdym razem bylo tak zimno ze dzieci trzęsły się z zimna”.

„Moze to tak teraz bo mroz jest”.

„Bez przesady okolice zera a nie mróz. Co będzie jak tperatura sięgnie -10?”

„Aquaparki są większe i jakoś potrafią je ogrzać. Myśle, że ktoś porostu „spaprał robotę”. Chyba że oszczędzają, ale jakim kosztem?”

„No my po wekendowaniu na basenie chorzy a naprawdę nie chorujemy. Z ciepłego prysznica weszliśmy do przebieralni w której były otwarte okna”.

„A przewijak dla dziecka? Tragedia! To nie jest basen dla dzieci.

„Jest za zimno! Jak się wychodzi z basenu to trzęsie człowieka :/ nie jest przyjemnosc jechać na basen skoro jest tak zimno ”

„Jest okropnie zimno na basenie, tak samo w szatni. Mi było mega zimno a co dopiero dzieciaczkom”.

„Co prawda to nie termy, ale tak zimno być nie powinno

„Teraz wszyscy lezymy z grypa:(”

„Kurcze chodze czesto i nie czulam zimna jedynym wyjtkiem gdy bylo chlodniej to jakies dwa tygdnie temu kak woda w brodziku sie nie grzala i byl wylaczony z uzytkowania. A okna zazwyczaj otwierają dorosli ludzie ktorzy sie suszą i to jest wielki błąd. Zreszta niektorzy susza sie w kurtkach hahahah”.

„Jest zimno. I mróz tu nie ma znaczenia. Byłam w listopadzie jakoś to moja córka cała się trzęsła jak szłyśmy do szatni”.

„Tak jest zimno na innych basenach tak nie ma a tu do czasu jak jest sie w wodzie to jeszcze ok ale ogolnie mozna sie przeziebic . Z powodu zimna postanowilismy nie chodzic w okresie zimowym bardzo zaluje”.

„Wg mnie brakuje odpowiedniego miejsca/szatni dla niemowląt i małych dzieci. Niestety aby dojść do przewijaka trzeba przejść przez szatnię, w której są przeciągi”.

„Raz jak byłam w basenie otworzył ktoś drzwi "personel" i z tamtąd wyleciała chmura dymu zatrzymując się na mojej twarzy, a drugi raz widziałam pana ratownika z papierosem elektrycznym jak palił za szybą w ich kantorku”.

„My ostatnio przemarzlismy nawet w jacuzzi, od tej pory młody chce z powrotem jeździć do Brzeszcz. A szkoda, bo byliśmy wcześniej z 2 razy i było ok...”

„W ogóle brak w szatniach strefy dla mam z dziećmi. Nie uśmiecha mi się z 3 dzieci przebierać ze starymi dziadami którzy po pierwsze marudzą na dzieci, po drugie gapią się itp. A niestety przy dzieciach osobne szatnie są dla mnie zbędne. Jest szatni zdecydowanie na tyle że mogą zrobić ze 2, 3 rzędy "strefa rodzinna".

„Oo właśnie, to jest porażka że nia ma przebieralni dla mamy z dzieckiem. I jeden przewijak gdzieś na samym końcu i widok dla każdego”.

Do dyskusji włączyła się radna miejska Sylwia Żak-Biesik. „Okien na pewno nie otworzyła obsługa... Ale porozmawiam z Panią Dyrektor o Waszych uwagach. Przyznam, że chodzę prawie w każdą niedzielę z półtora roczną córką i nigdy nie było nam zimno. (…) Jestem po posiedzeniu Komisji OKSiR (Oświaty, Kultury, Sportu i Rekreacji). Jest złożony formalny, pisemny wniosek”.

Forumowiczki publicznie zdeklarowały, że swoimi uwagami na temat niedogodności na basenie zainteresują władze miasta.

Zobacz także


Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
zygmuntR., 20.03.2018 17:09
Ratowniczki pierwsza klasa!!! Piękne nóżki i smukłe ciała.
koń jaki jest każdy widzi, 12.03.2018 20:47
To właśnie uroki basenu gdzie trenują pływacy, zawsze będzie zimno w przeciwnym razie "ugotują" się zawodnicy. O wyższej temperaturze możecie zapomnieć a cała reszta tłumaczenia będzie tylko bajdurzeniem
Mieszkaniec do @do, 07.03.2018 17:51
Ja tylko pokazuje kogo ziemia nosi (nie mogę wyjść z podziwu)
Zaskoczony, 07.03.2018 09:23
Powiem Wam że jest to pierwszy basen na którym byłem z grafitti na dnie, 3 pierwsze tory na dużym od strony okien kompletnie zarośnięte dno glonami
do @ oświęcimiak, 03.03.2018 11:17, 06.03.2018 16:45
Chłopie co Ty chcesz powiedzieć poprzez te idiotyzmy ,które wypisujesz. Komputer dał możliwość wypisania się nawet idiotom ale aby nim nie było zostać, trzeba było się uczyć...półgłowcu. Pisz lepiej po ścianach, na forum nie wypada. A TY @ mieszkaniec nie kopiuj tych dyrdymałów autora półgłowca, bo będzie na Ciebie..
kris, 04.03.2018 16:35
sauna sucha porazka
Mieszkaniec, 03.03.2018 11:17
oświęcimiak, 26.02.2018 22:42
Przykład kolejnego gości basenu któremu nic nie pasuje.
(
2. od miesiąca nikomu nie przeszkadza wyrwany kołek wieszaka pod męskim prysznicem)
Kołka nie ma bo go pewnie urwałeś.
(
6. kto wymyślił polewanie kamieni olejkami zapachowymi przez obsługę? dwa dni temu doszło do zapłonu a pani stwierdziła że: "doleje jeszcze raz" może obsługa zapyta czy korzystający życzą sobie takiej przyjemności?)
Obsługa zawsze pyta czy podać olejek,
(pewno zobaczyli takiego klienta, to od razu wylali na piec całe wiadro by doszło do zapłonu)
(
9. może obsługa będzie deponować telefony komórkowe, nie żebym się czepiał ale jako pracodawca nie pozwoliłbym sobie na zatrudnianie komórkowych zombi)
A to już ewidentny przykład podpier... (konfident)
oświęcimiak, 26.02.2018 22:42
Płacąc za wstęp zawieram umowę i oczekiwałbym usługi na określonym poziomie a tymczasem:
1. brak podgrzewania leżysk w pokoju wypoczynkowym, obsługa oczywiście wyraża zdziwienie bo przecież jest włączone "to podkręcę temperaturę"
2. od miesiąca nikomu nie przeszkadza wyrwany kołek wieszaka pod męskim prysznicem,
3. najlepiej wyłączyć wannę z hydromasażem bo po co mają pyszczyć że zimna woda,
4. przy wejściu "proszę zabierać buty" ale kto by na to zważał,
5. 80 stopni w saunie i to z zaślepionym wywietrznikiem? gratuluję pomysłu,
6. kto wymyślił polewanie kamieni olejkami zapachowymi przez obsługę? dwa dni temu doszło do zapłonu a pani stwierdziła że: "doleje jeszcze raz" może obsługa zapyta czy korzystający życzą sobie takiej przyjemności?
7. uderzenia pary wykonywane przez obsługę jeśli nawet zgodne z regulaminem to nikt nie ma zielonego pojęcia o zasadach ich wykonywania,
8. może trzeba pochylić się nad czymś do dezynfekcji leżanek wypoczynkowych?
9. może obsługa będzie deponować telefony komórkowe, nie żebym się czepiał ale jako pracodawca nie pozwoliłbym sobie na zatrudnianie komórkowych zombi,
10. wymyślono coś takiego jak żelowe podkładki żeby nie trzaskać drzwiami lub siedziskami w przebieralniach /ciekawe czemu nikt nie naprawia uszkodzonych siedzisk blokujących?
Pootrek, 23.02.2018 00:23
Jestem na basenie 3 razy w tygodniu, temp. w szatni wyższa niż w okolicznych basenach ( Brzeszcze , Wola, Ruda) W jackuzi faktycznie zimno i w brodziku dla dzieci jest różnie- niekiedy zimno. Ale takie wisienki jak kartki na kabinach z instrukcją spuszczania wody w toaletach ze spłuczką automatyczną to tylko możliwe w obiekcie budowanym za nie prywatne pieniądze, żaden prywatny inwestor nie dopuścił by do takich bubli.
Libiążanin, 22.02.2018 16:21
Kilka razy byłem, jest ok. Wiadomo jak ktoś szuka, to zawsze coś znajdzie..
Basen niestety jest kompletnie nie przygotowany pod dzieci ( niemowlaki ), jedna wizyta i następna aż młody osiągnie 6 lat. Jeden przebierak na zewnątrz jeszcze w otwartej przestrzeni.
Basen dla maluchów malutki wąski z chłodną wodą totalnie bez atrakcji!
Reasumując, dorośli popływają, skorzystają z bardzo głośnej sauny, choć to nie wina basenu :)
W przyszłym roku otwarcie Krytej Pływalni w Libiążu. Pozdrawiam!
tom66, 21.02.2018 22:50
Mieszkaniec, mamaosw, matka macie rację. Chodzę na basen przynajmniej 2 razy w tygodniu z dzieckiem i nigdy nie było zimno. Raz gdy moje dziecko skoczyło do brodzika to pewna mama miała pretensje, że została ochlapana.matka
Myślę, że ci co narzekają to są Paniusie, które w domu mają zakręcone kaloryfery ( ze skąpstwa )i siedzą w swetrach i którym słoma z butów wystaje oraz nikt nie dogodzi.
, 21.02.2018 22:46
"Oświęcimianin" Ty sprawdź lepiej znaczenie słowa "hipokryzja" - nauczysz się czegoś ;) Sylwia wyraźnie napisała, że pomimo tego, iż dla niej i dziecka temperatura była ok, to złożyła odpowiedni wniosek. Nie uprawiaj tu polityki
Karolina, 21.02.2018 22:31
Chodzę z moim 8 letnim dzieckiem trzy razy w tygodniu na basen od samego początku i jeszcze sie nie zdarzyło, zeby narzekał ze zimna woda, zimna szatnia. Nigdy nie był chory.....ale ludzie lubią narzekać i nie moge zrozumieć ze sie awanturują o 40 gr ze trzeba dopłacić za przekroczenie czasu.Bo przecież należy sie......I jak w tej Polsce ma być dobrze....
Oswiecimianka, 21.02.2018 22:27
Jestem mamą i mam odmienne zdanie Panie "Oświęcimianin". Mi i mojej córce także nie było jak dotąd zimno na naszym basenie. Cóż, jedni mają w domu 21 stopni Celsjusza, inni 26 i w takich temperaturach czują się dobrze. Nie trzeba tu wylewać jadu
hotin, 21.02.2018 21:07
A ja i tysiące mieszkańców Oświecimia czekam z niuecierpliwośćia na komentarz do tego artykułu p.rzecznik UM sz.p.K.Kwiecień.Brońmy Chwieruta!
Mirek, 21.02.2018 21:04
jacuzzi dramat, zimna woda 2 minutki i trzeba uciekać
Stały bywalec, 21.02.2018 20:27
Basen jest świetny i tyle w temacie
Mieszkaniec , 21.02.2018 19:49
Dokładnie, ludzie tylko narzekać potrafią, ale nie potrafią nawet przestrzegać regulaminu, prawie nikt się nie myje przed wejściem na basen, choć przy wejściu pod prysznice wyraźnie jest napisane że należy całe ciało umyć mydłem, co najwyżej staną na chwilę pod prysznicem żeby zmoczyć ciało, wszystko z gaci wyplukują potem w basenie.
Mieszkaniec, 21.02.2018 15:03
Na basen chodzę bardzo często i jak czytam takie wpisy ludzi co tak narzekają to szlak chce człowieka trafić, bo tak jak obserwuje się właśnie niektórych "klijentów" basenu to ja na Kruki bym ich nie wpuścił. Potok Klucznikowski to MAX (słoma z butów wystaje)
oświęcimer, 21.02.2018 12:18
Ten basen to niestety droga porażka. Byłem bodaj dwa razy. Pierwszy raz 2 dni po otwarciu a po schodach prowadzących do zjeżdżali już ciekła woda z nieszczelnych rur !!!

Saunarium zdominowane przez niedomytą hołotę, która o kulturze saunowania nie słyszała. Przypuszczam, że kierownictwo tego przybytku niestety też. Prawdę powiedziawszy wolę zapłacić 4x więcej i jechać do saunarium w Białce albo Rudzie Śląskiej.

Oświęcim to niestety zagłębie buraczane.
barka, 21.02.2018 10:59
basen w Oświęcimiu TRAGEDIA zimna woda,zimna temperatura kilka razy było mówione i nikt nie reaguje. oby tak dalej a wtedy nikt nie będzie chodził .
Gość, 21.02.2018 10:13
to samo dotyczy sauny suchej w której temperatura jest SKANDALICZNIE niska ledwo sięga 90 stopni. dlaczego w innych saunach temperatura sięga 100-105 stopni. przed remontem temperatura w saunie wynosiła powyżej 100 stopni.
oświęcimianin, 21.02.2018 09:44
Szanowna pani Radna. Z Pani wpisem Radnej nawet trudno polemizować, jest tak pełny hipokryzji, że aż dostałem zajadów ze śmiechu. Zastanawiam się czy Pani pisze o pływalni im.Dr Jana Babiarza? Reasumując odczucia Pani (a nimi się nie dyskutuje jak i z poglądami) wg Pani jest tak; woda jest ciepła, i nawet fakt, że reszta wpisów ma inne odczucia to Radna pozostaje przy swoim zdaniu.(może Radnym dogrzewają wodę?)
PROSZĘ PANI ...WODA JEST ZIMNA I BASTA!!! tak stwierdza większość oświęcimskich MATEK !!!
tom , 21.02.2018 09:33
masakra byłem z dziećmi jedno 8 miesiecy po 30 minutach musiałem opuścić obiekt bo dziecko było sine a grzejniki w szatni lodowate tragedia . woda piszą 29 stopni raczej 21 nie wiem czym to mierzą
ostatni raz tam byłem dopuki coś z tym nie zrobią odradzam wszelkim rodzinom tam pójść !!!
matka, 21.02.2018 09:20
Komuś się coś w głowe robi! Jestem ciekawe co zrobiły dla Państwa i dla Oświęcimia te mamuśki lub te osoby które tak narzekają. Założe się, że większość o wiele zimniej ma w swoich domach, że siedzą na kupie w mieszkaniach socjalnych, siedzą na zasiłkach bo nie opłaca się iść do pracy - ale najlepiej narzekać. Ludzie opamiętajcie się
mamaosw, 21.02.2018 09:08
Chodzę z synem na basen 2 razy w tyg. i uważam, że w szatni i na basenie temperatura jest bardzo dobra. A woda nawet w basenie 25m wcale nie jest bardzo zimna.