OŚWIĘCIM. Na pierwszej linii ognia

17 maja 2018 Autor: red
Przemawia bryg. Piotr Filipek. Fot. Starostwo

Przemawia bryg. Piotr Filipek. Fot. Starostwo

Powiatowe obchody Dnia Strażaka odbyły się na placu Kościuszki. Były okazją do wręczenia medali i odznaczeń oraz awansów. Gościem strażaków naszego powiatu był wojewoda małopolski Józef Ćwik.


- Zgromadziliśmy się tutaj, by podziękować Wam za dobrą, profesjonalną oraz pełną oddania służbę. To właśnie Wy przez cały rok czuwacie nad bezpieczeństwem Małopolan i dzięki Wam czują się oni bezpieczni. To Wy jesteście najczęściej pierwsi na miejscu wypadków, a mieszkańcy wiedzą, że jeśli wydarzy się coś złego, to nigdy nie zostaną sami - powiedział wojewoda Piotr Ćwik.


Z kolei bryg. Piotr Filipek, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Oświęcimiu podkreślił, że w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, strażacy Ziemi Oświęcimskiej składają apelem hołd wszystkim walczącym o niepodległość.


- Środowisko strażackie zawsze nie tylko pielęgnowało zasady kształtujące postawy patriotyczne wyhaftowane na naszych sztandarach, ale także włączało się w walkę zbrojną, niejednokrotnie zamieniając mundur strażacki na żołnierski. Straże ogniowe były swoistym rozsadnikiem polskości – polskiej tradycji kulturowej i historycznej. Gdy zarysowała się szansa na odbudowę Państwa Polskiego wielu członków straży pospieszyło do legionów, a następnie uczestniczyło w tworzeniu struktur nowo powstającego państwa - podkreślił bryg. Filipek.


Obecny na uroczystościach starosta Zbigniew Starzec przedstawił zgromadzonym gościom statystyki za 2017 rok dotyczące działań PSP w Oświęcimiu. Wynika z nich, że ubiegłym roku na terenie powiatu oświęcimskiego miało miejsce ogółem 1906 zdarzeń, w tym 467 pożarów, 1324 miejscowych zagrożeń i 115 fałszywych alarmów.


Podczas obchodów przekazano decyzję Komendanta Głównego PSP o włączeniu do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego OSP Kęty Podlesie. To już 13 jednostka powiatu oświęcimskiego włączona do systemu.


Wręczono również nagrody w ramach konkursu plastycznego dla dzieci i młodzieży „Strażacy w służbie Ojczyźnie”.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy