OŚWIĘCIM. Na przystankach pojawią się elektroniczne tablice informacyjne oraz biletomaty

30 lipca 2020 Autor: sz
fot. Fot.its.bielsko-biała

fot. Fot.its.bielsko-biała

Jeszcze w tym roku na oświęcimskich przystankach autobusowych zostaną zamontowane zostaną elektroniczne tablice informacyjne. Pierwsze pojawią się wzdłuż ulicy Dąbrowskiego przy kościele parafialnym, naprzeciwko placu Kościuszki, szpitalu i lodowisku.

Kolejne tablice zostaną zamontowane do połowy przyszłego roku. Łącznie zostanie zainstalowanych zostanie 11 takich tablic na przystankach przy głównych ulicach w mieście nad Sołą. Będą to takie ulice jak: Dąbrowskiego, Powstańców Śląskich, Stanisławy Leszczyńskiej, Jędrzeja Śniadeckiego oraz Juliusza Słowackiego.

Dla pasażerów w Oświęcimiu takie tablice to będzie coś nowego, nowością okażą się biletomaty na przystankach, które zostaną zamontowane przy trzech wiatach przystankowych.

-Miasto się rozwija, a my staramy się też wprowadzać taki powiew świeżości, nowoczesności do naszych działań, Kiedyś takie nowinki można było zobaczyć tylko w dużych miastach. Dzisiaj są częścią inwestycji komunikacyjnych, które są realizowane przy wsparciu pieniędzy unijnych - uważa Janusz Chwierut, prezydent Oświęcimia. -Elektroniczne ekrany z rzeczywistym czasem przyjazdu, odjazdu czy informacją o opóźnieniach, a także biletomaty będą przydatne i podniosą komfort podróżowania - podkreśla.

Na tablicach będą wyświetlane informacje o linii, kierunku oraz minutach odjazdu danego autobusu. Dla osób niewidomych będą wydawane komunikaty głosowe. Na urządzeniach pojawi się nazwa przystanku, herb miasta oraz logo Miejskiego Zakładu Usług Komunikacyjnych. Jeśli chodzi o biletomaty to będą miały cztery wersje językowe.

Inwestycja kosztuje ponad 1,36 mln złotych, z czego 1,2 mln złotych pochodzi z dofinansowania unijnego. Zainstalowanie tablic informacyjnych jest częścią większego projektu, który służy usprawnieniu komunikacji miejskiej w Oświęcimiu.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy