OŚWIĘCIM. Nie dawał spokoju byłej partnerce. Teraz posiedzi

11 września 2018 Autor: red
Fot. KPP Oświęcim

Fot. KPP Oświęcim

23-letni mieszkaniec Gminy Oświęcim prześladował byłą partnerkę, 20-letnią mieszkankę Oświęcimia. Nachodził kobietę w miejscu zamieszkania, dzwonił i wysyłał obraźliwe wiadomości. Groził publikacją kompromitujących ją treści na portalach społecznościowych.

W lipcu postawieniem zarzutów nękania policjanci z Wydziału Kryminalnego oświęcimskiej komendy Policji zakończyli postępowanie wobec mężczyzny

W celu zapobieżenia eskalacji przemocy ze strony stalkera, funkcjonariusze prowadzący postępowanie wystąpili do prokuratury o zastosowanie wobec podejrzanego zakazu kontaktowania się z pokrzywdzoną, dozoru policyjnego oraz poręczenia majątkowego. Z początkiem września okazało się, że tego rodzaju środki zapobiegawcze nie są wystarczające. Mężczyzna ponownie zaczął prześladować kobietę, a na dodatek groził jej śmiercią.

- 5 września br. policjanci zatrzymali mężczyznę w miejscu zamieszkania, mężczyzna trafił do pomieszczeń dla osób zatrzymanych oświęcimskiej komendy Policji. Już następnego dnia podejrzany został doprowadzony przed oblicze prokuratora, a następnie sędziego, który zastosował wobec stalkera trzymiesięczny areszt tymczasowy - informuje asp. szt. Małgorzata Jurecka z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu, dodając że do wyznaczonego aresztu śledczego mężczyzna trafił jeszcze tego samego dnia.

Stalking to uporczywe nękanie lub prześladowanie osoby. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy