OŚWIĘCIM. „Nie truj. Weź dotację i wymień piec”. Miasto startuje z kampanią billboardową

08 lutego 2019 Autor: sz
fot. sz

fot. sz

Wczoraj pierwszy duży billboard na temat smogu powiesili w mieście działacze z Oświęcimskiego Alarmu Smogowego. Dzisiaj na drogach wlotowych do miasta nad Sołą pojawiły się billboardy zachęcające do wymiany pieców. To kampania społeczna Urzędu Miasta Oświęcim.

-W dniu dzisiejszym na terenie miasta pojawiło się takich łącznie 7 billboardów – usłyszeliśmy dzisiaj w Wydziale Promocji Miasta Oświęcim.

Dwustronne billboardy stoją na trasie wlotowej od strony Brzeszcz oraz Zatora. Jeden potrójny bilbord znajduje się przy rondzie Niwa, który jest widoczny m.in. od strony Libiąża oraz Bierunia.

- Ten ruch Urzędu Miasta zasługuje na pochwałę. Mam nadzieje, że pozostałe gminy z terenu powiatu oświęcimskiego wezmą przykład z Oświęcimia i również rozpoczną taką kampanie społeczną – z zadowoleniem mówi Mariusz Kaszuba z Oświęcimskiego Alarmu Smogowego.

Tekst zawarty na billboardzie informuje, że smog truje. Poprzez kampanie Urząd Miasta Oświęcim zachęca do skorzystania z dotacji i wymiany pieców.

-Nie mamy czas na zaklinanie rzeczywistości i musimy wspólnymi siłami zmierzać do eliminacji niskiej emisji. Na społeczeństwie spoczywa odpowiedzialność, by wesprzeć najsłabszych przy wymianie źródła ciepła oraz w trakcie jego eksploatacji – podkreśla Mariusz Kaszuba.

Informacje na temat dotacji na nowe piece można znaleźć na stronie internetowej www.oswiecim.pl/smog oraz pod numerem telefonu 33 842 91 29.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
Nie daje, 10.02.2019 22:44
Spokooo
krzychoo, 10.02.2019 20:02
Jeżdżę rano przez Polankę /Porębę do Oświęcimia na 8 i ludzie palą chyba szmatami i plastikiem ,sąsiad truje sąsiada i z tym żyją zamiast zgłaszać do odpowiednich służb ! zazwyczaj są to te same domy ....
joz, 10.02.2019 20:00

smog to nie tylko kominy ale też korki na drogach. Może lepiej zrobić trzeci most na Sole dla samochodów niż kładkę dla duchów.
maro, 10.02.2019 15:24
Ta cała nagonka ekologiczna doprowadzi do tego że ludzie będą marznąć w zimie. Robi się wszystko żeby palenie węglem było nieopłacalne. Nikt nie mówi ile za kilka lat będzie kosztował gaz. Nie zrobiono nic żeby wykluczyć spalanie szkodliwych substancji. I jeszcze się może okazać, że uchwała anty smogowa została zrealizowana a smog jaki był taki jest, jak w Krakowie.
inny Kasia, 10.02.2019 10:47
dlaczego Susul i Strama nie projektuja na Mazurach , puszczy Knyszynskie , pod Szczyrkiem , za Bulowicami , tam gdzie nie ma pec-u , ich realizacje sa tam gdzie dostaja wszystko , cala infrastrukture , lansuja sie majac wszystkie media za darmo , udaja slodkich gluptaskow , to jest ich ekonomia bo im Oswiecim to daje , ile kosztuje utrzymanie biblioteki , ile kosztuje ogrzewanie , przez ten czas kiedy jest otwarta ile kosztowala , bo napisac , ze dwa miliony weszlo to jest ordyna
e wobec Muzeum A. , to samo robi m.pawlowska : " piece w Oswiecimiu , co sie pali w Oswiecimiu , straszne odkrycie " , pisala o " czesaniu krolikow " jak o fryzjerze a dobrze wie co pisze , swiadomie robi swinstwa i tak jak Kasia mowi nie wypada .. niech pisza o ekologi ogrzewania mdsm gdzie jest 26'C od wejscia do nieocieplonymi drzwiami .. niech nie udawaja co sie dzieje
Sprawiedliwy, 10.02.2019 08:32
Byłem się pytać o dofinansowanie lecz powiedzieli mi w urzędzie że nie przysługuje bo w 2013 roku wymieniłem piec na ekologiczny z podajnikiem i dostałem dofinansowanie. A teraz okazuje się że piec nie spełnia warunków ochrony powietrza. Na dofinansowanie do pieca mogę tylko pomarzyć taka maja podpisana ustawę.
hotin, 09.02.2019 22:47
Każdy komentuje,a szef z nadania POKO MPEC milczy.Dobre,czy nie?
Hhd, 09.02.2019 21:16
Jedno pytanie: te 2.5 tys. Dofinansowania to żart czy tak ma serio?
hotin, 09.02.2019 20:29
Jak ja kocham takie kampanie!!!!!!! Rząd daję,kasę,a POwska Rada Miasta sie pod to POdpina!PS. I sam Pan Prezydent,co eko-groszkiem opala swoją chałupe.
hotin, 09.02.2019 19:31
A co na to główni decydenci בואו נשנה את התנורים.
miejscowy, 09.02.2019 16:21
Jestem za tym ,aby nie ko,pcic z komina , wymieniac piece ale . . . ! Dlaczego kotly 5 klasy sa takie drogie ,moge wziasc dofinansowani do wymiany ,jesli mam ocieplony dom!!! Jesli njie to pocaluj misia w [ciach!]!!! Ustawa jest okey ,ale jakie musze ponies calkowite koszty ,by bylo czyste powietrze!!! Nie wspomne o jakosci wegla , oraz cenie pseldo ekogroszku .Ktory jest mieszany na skladach .Przy paleniu weglem ,zawsze bedzie dym i smrod , moze w mniejszej ilosci , niz w zwyklym kopciuchu!!!
Anty Gaz, 09.02.2019 13:29
Gumioki są słabe lepsze są meble lakierowane
Bodzio, 09.02.2019 12:20
Jeszcze kilka lat temu większość domów w Dworach było podpięte do ogrzewania z Synthosa. Niestety tak podnieśli ceny, że przestało się to opłacać. UM nie chciał się wtrącać do sprawy. Ludzie porezygnowali, instalację zezłomowano. Teraz para idzie w gwizdek a dym z ponad 100 domów w powietrze. Wymiana starych pieców węglowych na nowsze węglowe niewiele pomoże
Kasia, 09.02.2019 10:19
Wyjątkowo niefortunna reklama jak ja takie miejsce....

Zle się kojarzy.... Trochę szacunku!!!!
Jack, 09.02.2019 10:08
Nie polecam podłączać się do PEC z powodu ogromnych kosztów ogrzewania. Zrezygnowałem z miejskiego ciepła na rzecz gazu. Po 12 miesiącach eksploatacji koszty ogrzewania są o 1/3 tańsze. Dodam tylko że piec gazowy mam dwu-funkcyjny (płacę za ogrzewanie domu, gotowanie i ciepłą wodę w wannie). Dom jednorodzinny 160 m2.
jacekk, 09.02.2019 08:39
Przecież na odległość rzutu kamieniem jest Synthos i jego elektrociepłownia, podłaczyć wszystkie okoliczne wsie i problem rozwiązany, przyłacz potrwa ile ? 3 lata ? nie dotujcie pieców na piece tylko ruszcie mózgami wreszcie, z tego co wiem siłownia rozbudowuje się mocno, nowe kotły spala
ia śmieci, więc ruszcie temat !!!!!! STOP SMOGOWI !!!
burak, 08.02.2019 23:26
a jo jak gumnioka wrzuce do pieca to jest dopiero Cug
Milka, 08.02.2019 21:55
Zakazać w ogóle ogrzewania i uzywania samochodów!!!!! Pan Prezydent do urzędu jeździ na rowerze lub pieszo.. Tak trzymać! Jakie ma ogrzewanie domu.........
, 08.02.2019 20:22
jakby Ministerstwo Środowiska przeznaczało więcej pieniędzy na wymianę pieców węglowych zamiast walić pieniądze dla ojca Tadeusza to w Oświęcimiu było by niewiele takich pieców węglowych.
olo, 08.02.2019 20:17
Dlaczego energia z PECU nie jest tańsza tu cały Oświęcim i gmina mogły by być podpięte do tej instalacji i całego problemu smogu by nie było. Przecież PEC to spółka z miastem to o co tu chodzi.
Czesław, 08.02.2019 17:12
Ile pieców można by wymienić za tę kampanię?
Prawy, 08.02.2019 16:10
Wreszcie coś w sprawie smogu, zakazać palić węglem i używać naftaliny. Brawo Panie Prezydencie Chwierut dziękuję za dbanie i nasze zdrowie.