OŚWIĘCIM. Nie zostawiły na pastwę losu leżącego przy drodze 43-latka

15 maja 2018 Autor: red
OŚWIĘCIM. Nie zostawiły na pastwę losu leżącego przy drodze 43-latka

Dwie kobiety, jedna z Oświęcimia, druga z Polanki Wielkiej, zareagowały i udzieliły pomocy mężczyźnie leżącemu przy jednej z najruchliwszych oświęcimskich ulic.

Do zdarzenia doszło w niedzielny wieczór. Około godziny 21.30 mieszkanka Oświęcimia jadąc na rowerze ulicą Legionów, tuż za rondem Solidarności, zauważyła leżącego na pasie zieleni mężczyznę. Młoda kobieta natychmiast zatrzymała się, aby udzielić mu pomocy. Chwile później obok niej zatrzymała się kierująca samochodem mieszkanka Polanki Wielkiej.


- W związku z faktem, iż mężczyzna oddychał, ale był nietrzeźwy, kobiety natychmiast powiadomiły Policję. Dzięki tak świadomej reakcji młodych pań 43- letni mieszkaniec Oświęcimia został oddany pod opiekę rodziny - poinformowała asp. szt. Małgorzata Jurecka z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Policjanci apelują, aby w podobnych sytuacjach zawsze reagować tak, jak to pokazały obie panie. Wystarczy jeden telefon do służb ratunkowych.

Równocześnie policjanci apelują o rozsądek i nielekceważenie własnego zdrowia i życia. Imprezy zakończone upojeniem alkoholem mogą zakończyć się tragicznie.


Rodzinie borykającej się z osobą uzależnioną od alkoholu przypominamy, że przy każdym urzędzie miasta czy gminy, działa Komisja ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, do której zadań należy podejmowanie działań, w celu zobowiązania osób uzależnionych do podjęcia leczenia odwykowego.


- Z prośbą o pomoc w rozwiązaniu tego trudnego problemu można również zwrócić się do dzielnicowego lub pracownika socjalnego w ośrodku pomocy, którzy wskażą odpowiedni sposób postępowania oraz placówki wspomagające osoby współuzależnione - podkreśla Jurecka.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
ami, 15.05.2018 18:26
Brawo dla Pań, że wykazały się odwagą i pomocą.