OŚWIĘCIM. Niech pamięć o tej katastrofie przestanie nas dzielić

10 kwietnia 2018 Autor: red
fot. Szymon Chabior

fot. Szymon Chabior

Dziś, 10 kwietnia, w rocznicę katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem, punktualnie w południe na placu Tadeusza Kościuszki odbyły się uroczystości upamiętniające tragiczne wydarzenie sprzed 8 lat. Na płycie Grobu Nieznanego Żołnierza ustawiono 96 zniczy.

Władze Oświęcimia, starostwa powiatowego, radni, dyrektorzy szkół, instytucji, prezesi spółek miejskich oraz młodzież uczcili pamięć 96 ofiar, w tym prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, składając kwiaty przy Grobie Nieznanego Żołnierza.

Katastrofa polskiego samolotu rządowego w Smoleńsku miała miejsce w sobotę, 10 kwietnia 2010 roku, o godz. 8:41 czasu środkowoeuropejskiego letniego (CEST). Zginęło w niej 96 osób, wśród nich: prezydent RP Lech Kaczyński z małżonką, ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski, wicemarszałkowie Sejmu i Senatu, grupa parlamentarzystów, dowódcy wszystkich rodzajów Sił Zbrojnych RP, pracownicy Kancelarii Prezydenta, szefowie instytucji państwowych, duchowni, przedstawiciele ministerstw, organizacji kombatanckich i społecznych oraz osoby towarzyszące, stanowiący delegację polską na uroczystości związane z obchodami 70. rocznicy zbrodni katyńskiej, a także załoga samolotu.

Katastrofy nie przeżyła żadna z osób obecnych na pokładzie. Do tej pory władze rosyjskie, pomimo nalegań władz polskich nie oddały wraku samolotu.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
BLEG DAYS, 11.04.2018 21:39
Widac to po Ppyrku 1
polish ham , 11.04.2018 08:37
Jaka uroczystość takie ubranie.