OŚWIĘCIM. Nielegalny strajk w MZK? 20 kierowców na chorobowym

11 lutego 2019 Autor: sz
fot. sz

fot. sz

Wczoraj na jednym z portali społecznościowych, na profilu MZK Oświęcim pojawił się komunikat w którym możemy przeczytać, iż „w związku z dużą absencją chorobową kierowców zatrudnionych w Spółce mogą wystąpić ograniczenia w kursowaniu autobusów linii miejskich”.

- Od poniedziałku przybyło 13 zwolnień L4. Razem z tymi mającymi przewlekłe choroby jest ich 20 – informuje prezes Miejskiego Zakładu Komunikacji w Oświęcimiu, Bożena Fraś.

Zwolenia lekarskie najprawdopodobniej spowodowane są sytuacją jaka panuje aktualnie w MZK Oświęcim i są pewną formą protestu.

- W związku z podejrzeniem o nielegalny strajk, co zostało zakomunikowane przez pracowników Spółki niektórym mediom, zwróciliśmy się do ZUS o kontrolę tych zwolnień – podkreśla Bożena Fraś.

Ograniczenia w kursowaniu autobusów potrwają do momentu, aż zasiłki chorobowe obniżą się o około 5 osób.

Poniżej publikujemy obowiązujące zmiany w rozkładach jazdy.

LINIA 1 - dzień roboczy:

  • likwidacji ulegną kursy z Dworca PKP w kierunku Lodowiska o godz.: 6:10, 6:25, 7:20, 8:45, 9:15, 9:45, 10:15, 10:45, 11:15, 11:45, 12:00, 12:30, 12:45, 13:30, 17:25.
  • likwidacji ulegną kursy w kierunku Dworca PKP o godz.: 6:35, 6:50, 7:40, 9:15, 9:45, 10:15, 10:45, 11:15, 11:30, 12:00, 12:15, 12:30, 13:00, 14:00, 17:50.

LINIA 2 - dzień roboczy:

  • likwidacji ulegną kursy z przystanku Lodowisko w kierunku Dworca PKP o godz.: 13:27 i 19:47.

LINIA 4 - dzień roboczy:

  • likwidacji ulegną wszystkie kursy tej linii za wyjątkiem kursu o godz. 6:30 z przystanku Lodowisko do przystanku Leszczyńskiej Pętla.

LINIA 5 - dzień roboczy:

  • likwidacji ulegną kursy z przystanku Obozowa o godz.: 6:05 i 12:35.

LINIA 6 - dzień roboczy:

  • likwidacji ulegnie kurs o godz.: 13:30 z Dworca PKP do Osiedla Stare Stawy.

LINIA 8 - dzień roboczy:

  • likwidacji ulegną wszystkie kursy tej linii za wyjątkiem kursów z przystanku Stare Stawy Pętla o godz.: 5:20 i 6:25 oraz kursu o godz. 6:46 z przystanku Słowackiego I do Osiedla Stare Stawy.

LINIA 9 - dzień roboczy:

  • likwidacji ulegną wszystkie kursy tej linii.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
@ Cz. - widzimy co się dzieje , trzymaj się Czesław, 18.02.2019 16:44
wikła ggrypa zapaleniem płuc , dobrze ze jesyeście na l-4
Andrzej, 12.02.2019 12:05
Nie jest to pierwszy przypadek w ostatnim czasie gdy pracodawca otrzymuję lawinę L4 i wszyscy udają że to normalne i nic się nie dzieje. To się statystycznie nie broni. Pragnę doczekać czasów gdy za takie "niby zwolnienia" lekarze będą odpowiadać. Z drugie strony nie ma przymusu pracy - nie chcesz pracować, to idź gdzie indziej (wszak trawa jest zawsze bardziej zielona po drugiej stronie płotu).
Jagoda, 11.02.2019 22:08
Przecież panuje grypa i każdy ma prawo do zwolnienia lekarskiego, stan chorobowy pracownika nie zapewnia bezpiecznego wykonywania pracy i stwarza zagrożenie dla innych osób.




Stały Paszżer, 11.02.2019 21:16
ciekawe czy pani prezes odda pieniądze za bilety miesięczne i zwróci za rachunki za taxi do pracy i szkoły trzeba w końcu czymś dojechać
mieszkaniec, 11.02.2019 20:59
Trzymamy kciuki z pracowników MZK. W ostateczności niech P. Prezydent zapewni mieszkańcom przejazd taxi w cenie biletu.
SZoKK, 11.02.2019 20:56
Obecny i były Pan Prezydent doprowadził nasze Miasto do ruiny. Zostanie po nim tylko most duchów i betonowy rynek oraz długi. W najbliższym czasie podwyżki: śmieci, woda, podatki. O opłacie za przekształcenie właściwościowe mieszkań lokatorzy mogą doznać szoku.
Czesław, 11.02.2019 20:31
Oczywiście nikt nie widzi związku między wyborem najdroższych opcji autobusów ( hybrydy zamiast zwykłych CNG jak w Tychach ) a płacami.
Ja też, ja też chcę podwyżkę. , 11.02.2019 19:28
Kto jest winny? Winni są rodzice, którzy nie chcą się użerać z dziećmi i poprzestają na jednym, góra dwóch. Winni są mieszkańcy, którzy prawie wszyscy mają własne samochody. Oraz rząd pis, który zaczął licytację podwyżek, od wojska i policji.
Hhd, 11.02.2019 15:52
Najpierw PO likwiduje w Oświęcimiu szkoły, teraz słyszymy żenadzie w MZK. Kto jest temu winny?
kierowca , 11.02.2019 15:44
ja się dziwię kierowcą że pracowali za takie grosze !! chłopaki trochę więcej ambicji pracy jest od groma to sprzątaczki zarabiają więcej niż wy !! jeszcze zus na was nasyłają :/ dać wypowiedzenia na stół nie bać się zmian aby żyć godnie. Nie wokół MZK życie się kręci. Pozdrawiam.
kuba II, 11.02.2019 15:32
Odwołuje się kilkadziesiąt kursów autobusów, a dlaczego nie odwoła się pani prezes? Ta pani już pokazała co potrafi, że nic nie potrafi. Wcześniej zarządzanie naszym hokejem teraz MZK. Tej pani już dawno powinno się podziękować. Ale cóż, pan chwierut tego nie zrobi, bo przecież to jeden z jego kwiatków przy kożuchu.
Panowie kierowcy, tak trzymać.
Czytelnik, 11.02.2019 15:26
Dlaczego likwidacji uległy tylko kursy autobusowe przebiegające na terenie miasta Oświęcim? 100% właścicielem spółki jest miasto Oświęcim i to chyba na rzecz jego mieszkańców firma winna świadczyć przewozy. Czy transport publiczny nie jest przypadkiem zadaniem własnym samorządu? Utrzymujemy spółkę dla potrzeb gmin ościennych? Jaki zysk z tytułu porozumienia komunalnego generuje spółka MZK, skoro nie ma środków na godne podwyżki dla pracowników? Coś czuję że lichy. Jazda po kosztach za najniższą krajową? Super układ. Realizujemy usługę dla wszystkich a w zamian jesteśmy beneficjentem ... roszczeń pracowników. Kto to kalkulował?
AntekW, 11.02.2019 15:24
ja też chciałbym podwyżkę !!!
tylko że ja mam głowę i wiem że na cuda duże nie mogę liczyć bo znam reali firmy 9i albo mi się podoba albo zmieniam pracę)

a ci co dyskutują to chyba nie zdają sobie sprawy żeby dać podwyżkę w budżetówce, trzeba te środki, mieć już na cały rok zabezpieczone, a skoro ich nie ma to jedynie trzeba podnieś ceny swoich usług czyli rozumiejąc MZK podnieść ceny biletów i to znacznie
efekt: larmo w całym mieście bo podniesiono bilety - a w UM? taki sam efekt, podnieść np. podatki mieszkańcom
Paulina, 11.02.2019 14:41
Uwazam ze praca kierowcy autobusu MZK jest bardzo odpowiedzialna a zarazem stresujaca. Wiem cos na ten temat. Wiec zarobki dla kierowcow winny byc adekwatne do wykonywanych obowiazkow i odpowiedzialnosci za nas pasazerow. Popieram wiec protest kierowcow. Moze Pani prezes MZK doceni Ich prace i odpowiednio wynagrodzi.
Pytanie, 11.02.2019 13:22
A w Urzędzie miasta pensje dla szarych pracowników za które ciężko wyżyć. Panie prezydencie. Pracownicy urzędu tez chcą godnie żyć. Prosimy o podwyżki chociażby 300 zł na rękę.
kuba, 11.02.2019 13:03
brawo panowie; wreszcie cos drgnelo w tej firmie, tak trzymac. Pani prezes bedzie sie chwytac wszystkiego aby Wam dopiec-nie dajcie sie.Urzad Miasta zacznie myslec dlaczego tak sie zle dzieje w jednostce podleglej. Nareszcie gospodarze otworza oczy i pomysla aby sytuacja w MZK ulegla poprawie, a zawod kiemeryterowcy autobusu miejskiego byl traktowany nie po macoszemu. Tak trzmac. emeryt-PANI PREZES mnie nie siegnie bo do mnie ma za krotkie raczki.
Pracownik, 11.02.2019 13:02
7 lat zamrożonej płacy w budżetówce za rządów PO PSL i teraz pracownicy zaczynają domagać się swojego
Zwiazkowiec , 11.02.2019 12:17
Do hotin,należę do nowych związków, uzgodnilismy z członkami, że nie będziemy komentować bredni zawartych w sprostowaniach pani prezes. Wszystko opisane jest w art. Glos24
Olo, 11.02.2019 12:07
Brawo pracownicy jesteśmy z wami należy walczyć o swoje. We wszystkich jednostkach um trzeba tak walczyć.
Marta, 11.02.2019 12:02
A może warto zbadać jaki jest powód ? Co kierowało kierowcami ?
hotin, 11.02.2019 11:52
To jest czynne zastraszanie chorych kierowców,wiec będę oczekiwał od Związków Zawodowych zdecydowanej reakcji i dymisji p.prezes!
Mieszkaniec, 11.02.2019 11:48
Nagle wszyscy chorzy? Ciekawe. Warto skontrolować tę sprawę.
koda, 11.02.2019 11:03
Skoro wszyscy są tak chorzy = to dlaczego mają uprawnienia do zawodowego prowadzenia autobusów.
Wszyscy będą jeżdzić swoimi samochodami - to po co komu MZK!
Ja, nawte nie wiem jak się tera używa kasownika.