OŚWIĘCIM. Niezwykła historia. 102-latka lepsza od siódmoklasistów i gimnazjalistów!

14 kwietnia 2018 Autor: red
fot. FB SP nr 7

fot. FB SP nr 7

Takie rzeczy nie dzieją się na co dzień, raczej od wielkiego dzwonu. Co prawda kobietom nie wypomina się wieku, ale w tym przypadku to konieczność. 102-letnia pani Helena postanowiła sprawdzić swoją wiedzę z historii przystępując do próbnego egzaminu z tego przedmiotu wraz młodzieżą ze Szkoły Podstawowej nr 7 im. Zofii Kossak w Oświęcimiu.

Tuż po świętach wielkanocnych gimnazjaliści z klasy trzeciej oraz uczniowie klas siódmych SP nr 7 przystąpili do próbnego egzaminu z historii. Dla trzecioklasistów z gimnazjum była to już ostatnia próba przed właściwym egzaminem. Siódmoklasiści napiszą jeszcze co najmniej dwa, zanim za rok zdecydują ostatecznie czy spośród pięciu przedmiotów, poza językiem polskim, matematyką i językiem obcym, wybiorą historię na egzaminie w ósmej klasie.


- Gdyby nie fakt, że wraz z uczniami naszej szkoły egzamin pisała pani mająca 102 lata, nie wspominalibyśmy może o nim na szkolnej stronie internetowej. Licząca sobie 102 lata pani Helena jest przyjaciółką pani Marii Szewczyk, która bardzo często opowiada jej o naszej szkole. Gdy wspomniała jej o egzaminie próbnym z historii pani Helena postanowiła, że również do niego przystąpi - czytamy na fejsbukowym profilu "Siódemki".

Starsza pani egzamin uznała za trudny, ale zarazem interesujący. I, uwaga, pośród ponad siedemdziesięciu uczestników egzaminu tylko pani Helena, rocznik 1915 (!), oraz uczeń klasy VII a Kacper otrzymali ocenę bardzo dobrą!

Pani Helena oprócz znakomitej wiedzy, wykazała się nie lada gestem, fundując nagrody dla uczniów, którzy w danej klasie uzyskali najlepsze wyniki.


- Niestety pani Helena nie dała się namówić na osobiste wręczenie nagród, które choć nie preferowały zdrowych nawyków żywieniowych, ucieszyły najlepszych historyków w SP7, których warto zobaczyć na zdjęciach - czytamy w podsumowaniu tej niezwykłej historii.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
zdziwiona, 16.04.2018 20:31
Mieszkańcu Jest klasa siódma więc uczeń siódmoklasista liczba mnoga siódmoklasisci.... siedmioklasista to uczeń ...siedmiu klas
Mieszkaniec, 15.04.2018 16:59
Moim zdaniem powinno się mówić i pisać: siedmioklasistów, bo (siedem a nie siodem), pozdrawiam.
, 15.04.2018 09:40
Pani Helena Niwińska to była wiezniarka KL Auschwitz.