OŚWIĘCIM. Nocna kłótnia i tajemnicze czarne worki

24 maja 2018 Autor: red
Fot. KPP Oświęcim

Fot. KPP Oświęcim

Policjanci zatrzymali 57-letniego mieszkańca Babic w związku z nocną kłótnią ze swoją znajomą. Przy okazji odkryli mnóstwo nielegalnego towaru.

Nocą z 19 na 20 maja policjanci zostali wezwani do jednego z oświęcimskich mieszkań w związku z kłótnią, do której doszło pomiędzy właścicielką mieszkania a jej 57-letnim znajomym. Mężczyzna nie chciał opuścić lokum.

- Podczas rozmowy ze stronami konfliktu policjanci dostrzegli dwa czarne worki foliowe i znajdującą się w nich krajankę tytoniową, nieposiadającą żadnych informacji na temat źródła pochodzenia, ani też polskich znaków akcyzy - relacjonuje asp. szt. Małgorzata Jurecka z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Właścicielem nielegalnego tytoniu okazał się 57-latek. Mundurowi zatrzymali mężczyznę, a następnie zabezpieczyli krajankę. Po zważeniu worków okazało się, że zawierają 14 kg nielegalnego tytoniu.

- Funkcjonariusze oszacowali, że mężczyzna wprowadzając do sprzedaży nielegalne wyroby tytoniowe, Skarb Państwa mógł zostać narażony na wielotysięczne straty finansowe. Za popełnione przestępstwo podejrzanemu grozi wysoka kara grzywny oraz kara pozbawienia wolności do lat 3 - przybliża Jurecka, dodając że 57-latek był już wielokrotnie karany za przestępstwa kryminalne.

Za przestępstwo akcyzowe grozi mu wysoka kara grzywny oraz kara pozbawienia wolności do lat 3.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy