OŚWIĘCIM. Nowa jakość na Nojego

24 lipca 2014 Autor: plin

Roboty na Nojego dobiegły końca. Koszt przebudowy drogi to ok. 1 mln 143 tys. zł.

Fot. (NL)

Fot. (NL)

Starostwo Powiatowe w Oświęcimiu poinformowało o zakończeniu II etapu przebudowy ulic Nojego i Tysiąclecia w Oświęcimiu. - Inwestycja, która właśnie się zakończyła obejmowała odcinek ulicy Nojego od ronda przy ul. Pilata do zatoki autobusowej przy sklepie Lidl. W ramach prac została wykonana nowa nawierzchnia drogi. Wykonano ciągi piesze, w tym jeden z nich jako pieszo-rowerowy. Modernizacja objęła także zatokę autobusową oraz miejsca postojowe, a także oświetlenie uliczne - wylicza Nikolina Lekowska, rzecznik prasowy starostwa.

Inwestycja pochłonęła ok. 1 mln 143 tys. zł. - Blisko 635 tysięcy złotych pochodzi z Oświęcimskiego Strategicznego Programu Rządowego. Pozostałą kwotę sfinansował powiat oświęcimski wspólnie z miastem Oświęcim - uzupełnia rzeczniczka.

 

Zobacz także


Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Czytelnik, 28.07.2014 07:10
Znak "Przejście dla pieszych" już wczoraj leżał wyrwany przy przystanku na wysokości Lidla. Jeżeli wszystkie są tak "zabetonowane", to nie dziwi nic. Okazja dla wandali.
@KK, 27.07.2014 00:11
NO nareszcie, dłużej już nie mogli tego bubla robić totalna porażka
kos, 25.07.2014 19:59
Co do podwójnej ciągłej to na ul. Olszewskiego też kierujący powinni korzystać z parkingu wyłącznie od prawej strony bo parkowanie po lewej wymaga przekroczenia podwójnej ciągłej. Są dwa wyjścia, albo zastąpienie przy parkingach linii ciągłych przerywanymi, albo sprawy powinna wziąć policja w swoje ręce. A nierespektowanie podwójnej ciągłej tanie nie jest. W każdym razie obecny stan i tolerowanie łamiania przepisów wychowawcze nie jest i tak być nie powinno. Ale czy policja śledzi głosy ludu? Wątpię.
Kunta-Kinte, 25.07.2014 11:57
NIE MA W MIEŚCIE INWESTYCJI BEZ BUBLI. Bubel inwestycyjny stał się wizytówką miasta. Za nasze pieniądze pseudo projektanci i inspektorzy nadzoru z dyplomami za pół świni robią co chcę bez ponoszenia osobistych konsekwencj. Brak wyobrażni i widzenia przestrzennego prowadzi do tego co mamy. To co zrobiono przy garażach na ul. Broniewskiego (strona wschodnia) jest tego dobitnym przykładem. Wszelkie uwagi się ich nie imają. Na rynk, na ul. Nojego - beton-kostka-asfalt-kostka-płyta-kostka. Niczym w kamieniołomie. Ale to nie rusza włodaży. Oni zawsze wiedzą lepiej i mądrze w sposób naukowy zawsze wytłumaczą, że tak jest najlepiej.
hahah, 24.07.2014 22:35
oświęcim jest zaiste komicznym miastem
FOAD, 24.07.2014 19:25
tej śmiesznej miesciny nic już nie uratuje….dno
Osw, 24.07.2014 19:20
Ulica Chemików będzie przebudowywana od przyszłego roku w ramach nowej obwodnicy.
ona, 24.07.2014 17:09
no wczas:)
Kierowca, 24.07.2014 13:32
Ulica Chemików od ronda do dworca autobusowego aż się prosi o pilny remont. Czekamy na kolejne inwestycje.
Paweł, 24.07.2014 13:21
Patrząc z okna bloku nr 8 , widzę zawsze jak kierowcy łamią przepis i wjeżdżają na parking przy tym bloku jadąc od stacji paliw. Ktoś namalował linie ciągłe (!!!) więc kierowcy chcący zaparkować (co oczywiste) pod swoim blokiem muszą albo zawracać na skrzyżowaniu albo łamać przepis. Czy naprawdę jest to brak pomyślunku czy złośliwość panów którzy malowali te linie. ja rozumiem, tak pewnie im kazano, ale czy nikt tego nie widział na projekcie??? Mam nadzieję że patrole policji która trzeba przyznać dość często patroluje tutaj ulice, przymknie oko na to bo aż coś się robi patrząc na brak zastanowienia się... Ale ogólnie , ulica bardzo dobrze wygląda, fajnie i świeżo się zrobiło. I to oświetlenie wieczorem, świetne...!!!
mieszkaniec, 24.07.2014 12:30
wczoraj przypadkiem usłyszałem rozmowy naszych urzędników na rondzie Olszewskiego/śniadeckiego....nie wiem czy mieli odbiór kolejny czy sprawdzali usterki o których pisza mieszkańcy...jeden z Panów mówił do drugiego ( może i wykonawcy bądź jego przedstawiciela)" że on uwag co do wykonania robót to nie ma żadnych" a jakas Pani urzędnik patrząc na żle zrobiona zieleń skwitowała to komentarzem to się przecież poprawi...po co wykazywac uchybienia w protokołach odbioru skoro trzeba by przeprowadzić procedurę naliczania kar biednemu przyjacielowi wykonawcy!!! Ludzie w starostwie dokonujący odbiorów po za szkołą wyższą i papierkiem posiadają jak dla mnie 0 doświadczenie no bo i skąd skoro całe życie ciepły stołeczek się ma! Niech Starostwo zacznie zatrudniać ludzi naprawde z doświadczeniem!
czy projektant/Nadzór był na b, 24.07.2014 10:00
Jaki przepis albo jego brak pozwala/nakazuje strzelić bubla przy remoncie za 1,2mln zł;oto kilka uwag do chwalby Pani Nikoliny Lekowskiej; 1.Przejścia dla pieszych NIE MA ale jakoby było !!!-na wysokości Nojego8 i Czarnieckiego 20 zrobiono obniżenie krawężników i położono płyty Braille"a, tak więc jakby pokazano tu macie przejście, ale nie ma pasów, a za to są dwie linie ciągłe !!!Więc jest czy go nie ma??? Pomijam fakt, że to przejście widmo jest ma niewidocznym łuku jadąc od ronda Pilata. Trzeba mieć deficyt wiedzy albo wyobraźni !!! 2. Parking pod Marketem Tesco jest ale w tym miejscu projektant wymyślił sobie 2 linie ciągłe, tak więc z logicznego i prawnego punktu widzenia, NIE zaparkujesz gdy jedziesz od ronda Pilata, więc gdzie można zawrócić-na najbliższym rondzie a to jest przy stacji paliw za Sołą !!! 3.na wysokości Nojego 8 przy drodze jest studzienka kanalizacji w ulicy ale wyszło jak wyszło, trzeba było "obejść" studzienkę krawężnikiem, bo fachowcom w Polsce jest zbyt trudno żeby myśleć. Jaki projektant, wykonawca, nadzór- taki mamy efekt, ale szampana odpalono i odbioru dokonano, wstyd trochę panowie!!! Poza tym ulica Nojego wygląda dobrze, więcej takich inwestycji, ale bez niedoróbek wynikających z deficytu pomysłowości i wyobraźni.
ula, 24.07.2014 09:47
remont rynku z wykupieniem praw własności i wyburzeniem kosztował ponad 10 mln zł jak to nazwać