OŚWIĘCIM. Nowi policjanci złożyli uroczyste ślubowanie

26 listopada 2020 Autor: sz
fot. KPP Oświęcim

fot. KPP Oświęcim

Do małopolskiego garnizonu dołączyło 74 nowych funkcjonariuszy. We wtorek w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie ślubowanie złożyło tylko 11 policjantów. Pozostali ślubowali w jednostkach macierzystych.

W Komendzie Powiatowej Policji w Oświęcimiu ślubowanie złożyło dwóch młodych policjantów, którzy tym samym dołączyli do oświęcimskich policjantów.

Rotę ślubowania odczytał Komendant Powiatowy Policji w Oświęcimiu, którą powtórzyli młodzi policjanci.

„Ja obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję: służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia (…)”

-Po przyjęciu ślubowania Komendant wręczył młodym policjantom legitymacje oraz gwiazdy policyjne – informuje Małgorzata Jurecka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu. - Następnie pogratulował nowym policjantom wstąpienia w szeregi policyjnej formacji – dodaje rzeczniczka.

Nowych mundurowych czeka teraz kilkumiesięczny podstawowy kurs w policyjnych szkołach.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy