OŚWIĘCIM. Nowy kierunek: stawiają na inżynierów

20 grudnia 2013 Autor: plin

Wczoraj w oświęcimskiej PWSZ, podczas uroczystego seminarium naukowo-technicznego, nastąpiło oficjalne otwarcie pierwszego kierunku inżynierskiego.

Dr Joanna Stuglik, rektor prof. Witold Stankowski, poseł Dorota Niedziela. Fot. PWSZ

Dr Joanna Stuglik, rektor prof. Witold Stankowski, poseł Dorota Niedziela. Fot. PWSZ

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. rotmistrza Pileckiego poszerza ofertę. Wczoraj, podczas uroczystego seminarium naukowo-technicznego, odbyła się oficjalna inauguracja pierwszego kierunku inżynierskiego – zarządzanie i inżynieria produkcji.

- Była to doskonała okazja do wielu podziękowań. Szczególne, w postaci bukietów kwiatów i listów gratulacyjnych, złożone zostały na ręce dr Joanny Stuglik - pomysłodawczyni kierunku oraz posłanki Doroty Niedzieli, która wykazała ogromne wsparcie i zaangażowanie w działania zmierzające do uruchomienia kierunku inżynierskiego w naszej uczelni - informuje Monika Bartosz, rzecznik prasowy PWSZ.

Rektor prof. Witold Stankowski dziękował prezesom firm i instytucji, które wsparły uczelnię na etapie konstruowania wniosku: przekazały księgozbiór, zadeklarowały chęć współpracy w zakresie ufundowania wyposażenia planowanych laboratoriów oraz przyjęcia studentów na praktyki zawodowe. Rektor powitał też w akademickim gronie pracowników uczelni, którzy będą stanowić minimum kadrowe nowego kierunku.

Współorganizatorem seminarium był Zarząd Oddziału Oświęcim Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Przemysłu Chemicznego. Wykład „RFID Radio-Frequency Identification w zarządzaniu produkcją - technologia jutra dostępna już dziś!” wygłosił Janusz Targosz, przewodniczący Polskiej Rady Systemu GS1, prezes zarządu spółki Jantar.

- Spotkaniu towarzyszyła okolicznościowa wystawa przygotowana przez uczelnianą bibliotekę. Pod koniec uroczystości goście wznieśli toast i raczyli się pysznym tortem, życząc pomyślności nowemu kierunkowi i realizacji kolejnych planów rozwoju PWSZ w Oświęcimiu - dodaje Monika Bartosz.

W PWSZ doceniono także profesjonalną obsługę uroczystości, dziękując dyrektor Bogusławie Bebak i uczniom Powiatowego Zespołu nr 4 Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Oświęcimiu.

Zobacz także


Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
złydziad, 23.12.2013 17:56
A tu się ktoś podszył pode mnie..jak miło...ten poniżej to nie ja, "prawdziwy" Zły :)
Zły dziad, 23.12.2013 15:57
Zdaje mi się, że są jacyś goście w zakładach, którym brakuje tytułu inżyniera do awansu i rzecz cała na tym polega.
Zdziwiony inżynier, 23.12.2013 15:56
Jaka inauguracja, skoro rektor dziękował za wsparcie "na etapie konstruowania wniosku"? czyli, że nie ma jeszcze zgody ministerstwa. Jaka inauguracja, skoro jeszcze nie ma studentów?
..................., 23.12.2013 14:16
Te uczelnie są bardzo slabe a nawet Gliwicka to jest nic w porównaniu z uczelnią w Warszawie czy nawet w Krakowie o tym samym profilu dlatego wiele osób przenosi się do Gliwic.
@Kunta-Kinte, 23.12.2013 13:15
http://pl.[ciach!].org/wiki/In%C5%BCynieria_produkcji Po tej szacownej "alma mater" po szczeblach kariery mozolnie pną się wszyscy. Jak ko
iki :-)
Kunta-Kinte, 23.12.2013 08:27
Co to znaczy inżynieria produkcji??? Jakie jeszcze inne bzdu
e i du
e nazwy zostaną wymyślone aby złudny prestiż usiłować podnieść, bo jak na razie żadnego prestiżu nie ma. Inżynier to ktoś kto przede wszystkim posiada wiedzę techniczną a nie ogólną. Potrafi kierować zespołem i nadać kierunek pracy zespołu mając właśnie wiedzę techniczną. Jakie ta uczelnia posiada zaplecze laboratoryjne pozwalające poznać te podstawy techniki? Jak dla mnie, to co się tam dzieje to zwykła ułuda i obłuda mająca na celu zaspokoić ambicje miejscowych włodarzy bez waględu na to jaka opcja jest przy władzy. A tak nna marginesie, ilu absolwentów tej szacownej "alma mater" pnie się po szczeblach kariery zawodowej?
masterkosa, 22.12.2013 21:12
@hotin http://memegenerator.net/instance/44090014
Jola, 22.12.2013 18:16
@hotin Trzeba było ciężej pracować.
hotin, 22.12.2013 16:23
Do admina!!!! Tu na tej stronie ubliża mi się na całego i wyzywa od idiotów!!!! Czy ,redakcja na ten fakt zezwala ?
MAJA, 22.12.2013 12:05
Ten hotin to jakiś idiota :D ja skonczylam prawo na UJ i switenie sobie radze
szczaw i mirabelki, 22.12.2013 11:40
T co chciałem napisac, napisał już hotin SZCZERA PRAWDA hotin
hotin, 22.12.2013 11:16
@może ciebie uratują! I dlaczego hamie mi ubliżasz? Brak argumentów z twej strony wskazuje na fakt,ze to ja mam rację!POzdrawiam całe twoje POwskie towarzystwo!
???, 22.12.2013 10:58
A może po prostu cienki Bolek z ciebie?
może cię uratują, 21.12.2013 21:47
@hotin --- znowu się bezmózg wypowiedział szkoda go?????????
Obserwator, 21.12.2013 18:55
Inżynier inżynierowi nie równy. Z całym szacunkiem, ale w porównaniu z AGH, czy choćby Gliwicami, PWSZ jest zaledwie "czymś na wzór" wyższej uczelni. Dajcie spokój...
Dobrze Poinformowana, 21.12.2013 18:30
do hotin: Jesteś tak genialny, że wiesz po jakich studiach można otrzymać pracę? Wnioskuję, że niestety należysz do żałosnego grona oświęcimskich krytyków, którzy ze wszystkiego są niezadowoleni.Podejmuje się inicjatywe- ŹLE, nie podejmuje się żadnych działań też ŹLE.Najwyraźniej sami macie poważne kompleksy i koniecznie chcecie je leczyć anonimowo, chamsko czepiając ( w tym przypadku) szkoły.Może należy zgłosić się do specjalisty NIEANONIMOWO :p
abi, 21.12.2013 16:56
Co o tym myślicie, jakie szanse na znalezienie pracy? Może na wykładzie było coś na ten temat? Chociaż minimum kadrowe zapewnione i laboratorium też ma być - może niepotrzebne obawy?
[ciach!] , 21.12.2013 10:45
hotin: Posłuchajcie mnie młodzi studenci! W tym ,,dzikim" kraju jakim jest Polska kończąc te studia nie znajdziecie pracy! A wiecie dlaczego- bo tu się liczą układy i rodzinne koneksje ,by takową otrzymać.Pozdrawiam rządzące, koalicyjne partie w mieście i w kraju! Powiedział ten który nie szuka i jego wymagania finansowe sa na poziomie 5 tys miesięcznie :)) pozdro dla leniwych i dużo gadających a mało czyniących :))
Donek, 21.12.2013 08:23
Polska niestety za rządów PO-partii oszustów,nepotyzmu,kolesiostwa i sitw jest krajem parobków a nie pracowników.W upadającym,zaściankowym Oświęcimiu,co drugi to urzędas(oczywiscie pracujacy po znajomości),pracownik szkolnictwa(co druga szkoła do likwidacji z braku uczniów) i emeryt,rencista....Kto młody i inteligentny ucieka z tego miasta....wiec kto będzie utrzymywał tą sitwe urzedników,nauczycieli czy emerytów....Koniec jest bliski.....ekonomia da o sobie znać.....
ościenny, 21.12.2013 06:38
No wreszcie ktoś zaskoczył!!! Już dość tych Marketingowców Zarządzających, którzy potem popieprzają na obrabiarkach!
hotin, 20.12.2013 21:57
Posłuchajcie mnie młodzi studenci! W tym ,,dzikim" kraju jakim jest Polska kończąc te studia nie znajdziecie pracy! A wiecie dlaczego- bo tu się liczą układy i rodzinne koneksje ,by takową otrzymać.Pozdrawiam rządzące, koalicyjne partie w mieście i w kraju!