OŚWIĘCIM. Od stycznia za parking zapłacisz jedynie w parkomacie lub przez telefon

31 października 2017 Autor: sz
fot. UM Oświęcim

fot. UM Oświęcim

Od nowego roku miasto wycofuje możliwość zakupy biletów parkingowych w kieskach lub innych punktach sprzedaży. Za parkowanie w strefie płatnego postoju będzie można zapłacić jedynie w parkomacie lub za pomocą jednego z czterech systemów płatności: moBILET, mPay, SkyCash i ePark. Warto zaznaczyć, iż wcześniej zakupione bilety również stracą na ważności.

-Stawki opłat pozostają bez zmian. Za 30 minut postoju zapłacimy 1 zł. Pierwsza godzina kosztuje 2zł, podobnie jak czwarta i następna. Za drugą rozpoczętą godzinę zapłacimy 2,20 zł, za trzecią 2,40 zł. Opłaty pobierane będą od poniedziałku do piątku, oprócz świąt: od 7.00 do 15.00 – na ulicy Żwirki i Wigury, ul. F. Chopina na odcinku od ul. J. Dąbrowskiego do ul. Żwirki i Wigury oraz parkingu przy ul. F. Chopina, od 8.00 do 18.00 na pozostałej części strefy – informuje Katarzyna Kwiecień z Urzędu Miasta Oświęcim.

Kierowcy, którzy w przypadku kontroli nie będą mieli aktualnej opłaty, będą musieli zapłacić mandat w wysokości 50 zł. Jeśli zrobią to w ciągu 7 dni, opłata będzie pomniejszona o 50%.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy