OŚWIĘCIM. Opiekowała się córkami mając 2,5 promila alkoholu

30 sierpnia 2020 Autor: sz
OŚWIĘCIM. Opiekowała się córkami mając 2,5 promila alkoholu

W miniony wtorek policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu otrzymali zgłoszenie od asystenta rodziny Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Oświęcimiu o kobiecie, która będąc pod wpływem alkoholu opiekowała się małoletnimi córkami w wieku 7 i 14 lat. Fakt ten został ujawniony podczas kontroli rodzinnej.

-Na miejsce natychmiast pojechał jeden z patroli. Mundurowi poddali 47 – letnią matkę badaniu stanu trzeźwości, które wykazało 2,50 promila alkoholu – informuje Małgorzata Jurecka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Córki pijanej kobiety zostały oddane pod opiekę rodziny. Wobec ich matki zostało wszczęte postępowanie w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty zdrowia bądź życia lub uszczerbku na zdrowiu małoletnich nad którymi miała obowiązek opieki. 47-letniej kobiecie grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

Materiały związane z tą sprawą trafią również do Sądu Rejonowego Wydział Rodzinny i Nieletnich, który dokładnie przyjrzy się sytuacji rodzinnej dzieci w konsekwencji może ograniczyć władzę rodzicielską lub jej pozbawić.

Zobacz także


Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy