OŚWIĘCIM. Osiedlowy agresor – recydywista trafił za kratki

07 października 2020 Autor: sz
fot. KPP Oświęcim

fot. KPP Oświęcim

W pierwszych dniach października dyżurny oświęcimskiej policji odebrał aż pięć zgłoszeń dotyczących karygodnego zachowania 52-letniego oświęcimianina, który w różnych punktach handlowych na terenie Oświęcimia groził ekspedientom. Powodem była odmowa mężczyźnie sprzedaży alkoholu ze względu na stan nietrzeźwości. W związku z tym mundurowi wszczęli postępowanie.

Z kolei w sobotę w godzinach wieczornych policjanci otrzymali informację, iż ten sam mężczyzna agresywnie zachowując się przed jednym z oświęcimskich bloków przy ulicy Dąbrowskiego uderzył nieznanym przedmiotem 59-letniego mieszkańca Oświęcimia, a następnie zbiegł z miejsca zdarzenia.

Poszkodowany został przewieziony do oświęcimskiego szpitala, a policjanci rozpoczęli poszukiwania 52-letniego agresora. W niespełna godzinę policjanci zatrzymali poszukiwanego mężczyznę na ulicy Staszica. Osiedlowy agresor został przewieziony do Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu, gdzie trafił do pomieszczeń dla osób zatrzymanych.

-Funkcjonariusze przeanalizowali wszystkie sprawy dotyczące faktów świadczących o agresywnym zachowaniu 52-latka, które ewidentnie stwarzało zagrożenie dla bezpieczeństwa innych osób. Na podstawie zebranych dowodów mężczyźnie zostało przedstawionych pięć zarzutów gróźb karalnych oraz zarzut uszkodzenia ciała, po czym materiały trafiły do oświęcimskiej Prokuratury – informuje Małgorzata Jurecka, rzecznik prasowa Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Prokurator, który nadzoruje dochodzenie, mając na względzie przeciwdziałanie kolejnym aktom agresji ze strony zatrzymanego, wystąpił do Sądu Rejonowego w Oświęcimiu z wnioskiem o areszt tymczasowy dla 52-letniego oświęcimianina. Sędzia przychylił się do wniosku i tym samym zatrzymany mężczyzna trafił do jednego z aresztów śledczych.

-Sprawa jest rozwojowa – podkreśla Małgorzata Jurecka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu. -Policjanci ustalają, czy podejrzany miał również związek z innymi czynami na szkodę mieszkańców Oświęcimia – dodaje rzeczniczka.

Zatrzymany oświęcimianin za popełnione czyny odpowie jako recydywista. Mężczyzna w połowie 2019 roku opuścił zakład karny, gdzie spędził dwa lata za podobne czyny.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy