OŚWIĘCIM. Ostatnia droga Jana Ptaszkowskiego

20 października 2017 Autor: sz
Ostatnia droga Jana Ptaszkowskiego. Fot. Szymon Chabior

Ostatnia droga Jana Ptaszkowskiego. Fot. Szymon Chabior

W czwartek, w samo południe w swoją ostatnią drogę wyruszył Jan Ptaszkowski. Wielki miłośnik historii ziemi oświęcimskiej zmarł w miniony poniedziałek w wieku 84 lat.


Jan Ptaszkowski był autorem książki „Opowieści spod zamkowej góry”, w której opisał różne wydarzenia związane z Oświęcimiem. W swojej publikacji przybliża też sylwetki ludzi związanych z miastem nad Sołą.


Jego ojciec, Michał Ptaszkowski - przedwojenny policjant został zamordowany przez sowieckie NKWD w 1940 roku w Ostaszkowie.


Był wspaniałym mężem, ojcem, dziadkiem i pradziadkiem. Podczas Nabożeństwa Żałobnego, które odbyło się w Kaplicy na cmentarzu parafialnym w Oświęcimiu pożegnali go najbliżsi, rodzina i przyjaciele.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
Oświęcimianin, 24.10.2017 17:34
Serdecznie dziękuję redakcji za ten artykul.
absolwentka TE, 21.10.2017 16:10
Niech spoczywa w pokoju. Cześć Jego pamięci.