OŚWIĘCIM. Otwarcie starego ratusza z laserami i innymi atrakcjami

12 lipca 2018 Autor: red
OŚWIĘCIM. Otwarcie starego ratusza z laserami i innymi atrakcjami

Informowaliśmy już, że w piątek, 20 lipca o godz. 16 Muzeum Zamek otwiera w zrewitalizowanym starym ratuszu wystawę multimedialną „W przestrzeniach historii. Dzieje miasta Oświęcimia”. Z tej okazji, obok zwiedzania, zaplanowano dodatkowe atrakcje.


Organizatorzy zaplanowali koncert Big Bandu Dobczyce, występ szczudlarzy, animacje dla dzieci, fotobudkę, które będą na Rynku Głównym już od godz.16.


Od godz. 18 będzie można bezpłatnie zwiedzać pomieszczenia wystawowe. Uroczyste otwarcie zakończy pokaz laserowy, przewidziany o godzinie 22.


Przez kolejne dwa dni, 21 i 22 lipca, wstęp do nowego muzeum będzie również bezpłatny.


- Mamy nadzieję, że nowy oddział muzeum i prezentowana w nim wystawa zachęci mieszkańców i turystów do poznania pełnej burzliwych wydarzeń historii ośmiu wieków królewskiego miasta Oświęcimia - mówi Wioletta Oleś, dyrektor Muzeum Zamek.


Budynek ratusza został zaaranżowany jako pewnego rodzaju interaktywny drogowskaz, miejsce prezentujące historię, a jednocześnie kierujące do innych instytucji promujących dziedzictwo naszego miasta, czyli m.in. do: Centrum Żydowskiego, Stowarzyszenia Romów, Zgromadzania Sióstr Serafitek, Zakładu Salezjańskiego im. Ks. Jana Bosko, Muzeum Zamek.


Plan budynku ratusza w naturalny sposób zasugerował podział treści historycznych, a osobą prowadzącą przez „stulecia” jest narrator, który opowiada zwiedzającym najważniejsze fakty z historii miasta. W tę rolę wcielił się krakowski aktor Grzegorz Łukawski, pochodzący z Oświęcimia.


Wystawa składa się z prezentacji filmowych, plansz ekspozycyjnych zawierających informacje o najważniejszych zagadnieniach, zabudowy scenograficznej, stanowisk i aplikacji interaktywnych rozwijających wybrane treści historyczne, gablot multimedialnych z eksponatami, prezentacji multimedialnych zawierających treści rozszerzone, ścieżek filmowych i dźwiękowych stanowiących tło ekspozycji oraz wielkoformatowych grafik wypełniających przestrzeń ekspozycyjną.


Program wydarzenia 20 lipca (piątek):


g. 16.00 – 22.00 Rynek Główny

- koncert Big Bandu Dobczyce (g. 16.30, 18 ,19.30, 21 )
- szczudlarze (g. 16 – 20)
- fotobudka (g. 16 – 20)
- animacje dla najmłodszych (g. 16 - 20),


g. 18 - 21.30 zwiedzanie wystawy


g. 22 pokaz laserowy na budynku ratusza


Kolejne dni otwarcia muzeum w ratuszu:

21 lipca (sobota) g. 10 – 20 (ostatnie wejście do muzeum g. 19.00)

22 lipca (niedziela), g. 10– 20 (ostatnie wejście do muzeum g. 19.00).


W tych dniach wstęp wolny dla zwiedzających!


Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
ewa 40, 23.07.2018 10:29
Witam ratusz to pozytywne nastawienie i zaskoczenie w Oświęcimiu cos takiego ekspozycja rewelacja animacja grafika komputerowa niebywala a moje dzieci zachwycone panie super i bez grymasj nas prowadzily dziękujemy