OŚWIĘCIM. Padł kolejny rekord. W 2019 Miejsce Pamięci Auschwitz odwiedziło 2,3 mln osób

08 stycznia 2020 Autor: zyg
fot. MPiM Auschwitz-Birkenau

fot. MPiM Auschwitz-Birkenau

W 2018 roku Miejsce Pamięci Auschwitz odwiedziło 2,15 mln osób i był to dotychczasowy rekord. W 2019 roku padł nowy rekord odwiedzających. Tereny byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz i Auschwitz II-Birkenau odwiedziło o 170 tysięcy osób więcej niż w poprzednim roku, czyli 2 miliony 320 tysięcy.

Historię niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz-Birkenau przedstawia 340 przewodników-edukatorów Muzeum w 21 językach.

-Bardzo wielu odwiedzających Muzeum indywidualnie, także decyduje się na zwiedzanie Miejsca Pamięci z przewodnikiem. W specjalnie organizowanych grupach dostępnych w 9 językach oprowadzono w ubiegłym roku ponad 368 tysięcy osób – powiedział Andrzej Kacorzyk, dyrektor Międzynarodowego Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście.

Zobacz także


Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
tutek, 09.01.2020 20:59
A zabłocona przez parkujące na poboczach samochody odwiedzających muzeum al. Bartoszewskiego woła o pomstę do nieba panie dyrektorze Cywiński i niema co wspominać nawet o taksówkach parkujących na dziurawych chodnikach dla pieszych.
Miejsce do zaparkowania samochodu to jest pierwsza i najbardziej zapamiętywalna wizytówka obiektu.
WSTYD NA CAŁY ŚWIAT!