OŚWIĘCIM. Park&Ride wychodzi z ziemi. Otwarcie węzła przesiadkowego w 2020 roku

12 grudnia 2018 Autor: red
Fot. UM Oświęcim

Fot. UM Oświęcim

Mieszkańcy mogą już dostrzec część pierwszej kondygnacji parkingu typu Park and Ride. Obiekt budowany jest w pobliżu dworca PKP. W ramach inwestycji, która rozpoczęła się pod koniec sierpnia i w sumie pochłonie blisko 20 mln zł, przebudowana zostanie też częściowo ulica Powstańców Śląskich.


- Czterokondygnacyjny parking będzie oferował 300 miejsc postojowych dla samochodów, a także stanowiska dla rowerów, skuterów i motocykli - informuje Katarzyna Kwiecień z oświęcimskiego magistratu.


W środku znajdą się toalety oraz pomieszczenia techniczne. W obrębie pochylni wyjazdowych i zjazdowych usytuowane zostaną klatki schodowe i windy, dostępne z każdego poziomu.


- Całe przedsięwzięcie, które obok budowy parkingu obejmowało również wyburzenie dawnego hotelu „ Glob” kosztuje ponad 19,4 mln zł, z czego 14, 3 mln zł miasto pozyskało ze środków unijnych - dodaje rzeczniczka magistratu.


Inwestycja zakończy się w 2020 roku. Park nad Ride będzie pełnić funkcję węzła przesiadkowego w kierunku Krakowa, Katowic czy Czechowic-Dziedzic, ułatwiającego mieszkańcom Oświęcimia oraz okolicznych miejscowości korzystanie z transportu kolejowego.


(Źródło: UM Oświęcim)

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
Dominik, 12.12.2018 20:36
Co z tego jak pociąg do Katowic jedzie 50 minut..
Jacek, 12.12.2018 13:39
No fajnie,ale czy do 2020 nie będzie przystanku MZK przy dworcu PKP???prawdziwego przystanku z wiatą,zadaszeniem??bo teraz od przeszlo 2 m-cy pasażerowie muszą oczekiwać na autobusy narażeni na zimno,deszcz czy śnieg,dodatkowo w ciemnościach bo co druga lampa na tym pseudo-przystanku nie świeci!!!Co na to włodarze miasta???moze Pan Prezydent zainteresuje się tematem-euforia po zwycięstwie chyba już powinna minąć i czas zacząć działać Panie Januszu??