OŚWIĘCIM. „Piąty dla Pięciu” w hali lodowej. Przyjdź na mecz, pomóż chorym dzieciom

17 listopada 2018 Autor: adm
OŚWIĘCIM. „Piąty dla Pięciu” w hali lodowej. Przyjdź na mecz, pomóż chorym dzieciom

Milowymi krokami zbliża się mecz charytatywny pomiędzy Hokejową Reprezentacją Artystów Polskich a ekipą Małej Orkiestry Wielkiej Pomocy. Impreza „Piąty dla Pięciu” odbędzie się już dziś na oświęcimskim lodowisku. Start o godz. 17. Dochód z niej zostanie przeznaczony na leczenie chorych dzieci.


W piątej edycji wydarzenia będzie można wesprzeć aż pięcioro podopiecznych MOWP.


Na zaproszenie Fundacji piąty raz do Oświęcimia przyjadą sportowcy - amatorzy z Hokejowej Reprezentacji Artystów Polskich. W barwach HRAP grają aktorzy, kabareciarze, dziennikarze. W sobotę 17 listopada skrzyżują kije z reprezentacją Przyjaciół Fundacji Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy.

W dotychczasowych edycjach, wspólnie z artystami, przyjaciółmi MOWP, a przede wszystkim z mieszkańcami powiatu oświęcimskiego udało się zebrać ponad 123 tysięcy złotych na leczenie i rehabilitację podopiecznych Fundacji.

Tym razem, przy okazji piątego meczu Fundacja chce pomóc nie jednemu, jak dotąd, ale aż pięciorgu dzieci:


- Nikolce Kurpas, 11-latce z Brzeszcz, z dziecięcym porażeniem mózgowym czterokończynowym,

- Łukaszowi Gawłowi, 15-latkowi z Włosienicy, cierpiącemu na dystrofię mięśniową,


- Miłoszowi Jaśko, 17-latkowi z Chełmka, z zaburzeniem mielinizacji OUN,


- Kordianowi Spadkowi, 10-latkowi z Osieka, cierpiącemu na chorobę Crohna,


- 2-letniemu Wiktorkowi Pacholarzowi z Oświęcimia, cierpiącemu na mnogie wady układu szkieletowego, stopa piętowo-koślawa, obustronny niedosłuch, dysmorfia.


- To nasi podopieczni z różnych miejscowości powiatu oświęcimskiego, którzy wymagają kosztownej długotrwałej rehabilitacji” - tłumaczy Monika Bartosz, prezes Fundacji Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy.

Przed dzisiejszym meczem, w godz. 12.30 - 17 odbędzie się akcja krwiodawstwa „Pomoc ma Moc”. Każda osoba, która odda krew w tym dniu, otrzyma kalendarz Klubu HDK-PCK im. ”Dzieci Oświęcimia” na 2019 rok. Dodatkowo, wśród osób które oddadzą krew w czasie akcji organizatorzy rozlosują niespodziankę - płytę „Odlot na Dominikanę” z autografem Agnieszki Dyk.

- Przypominamy, że osoby chcące oddać krew podczas tej akcji, jak i bezpośrednio po oddaniu krwi, nie mogą być jedynymi opiekunami dzieci nieletnich. Chodzi o bezpieczeństwo dawcy jak i towarzyszących dzieci - mówi Mirosław Bryg z klubu HDK-PCK im. "Dzieci Oświęcimia”.

Akcja odbędzie się w sali gimnastycznej hali lodowej.


(Źródło: MOWP)

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy