OŚWIĘCIM. Pierwsze solarisy przyjadą w maju

17 kwietnia 2018 Autor: red
fot. UM Oświęcim

fot. UM Oświęcim

Miejski Zakład Komunikacji odlicza tygodnie do przyjazdu pierwszej partii nowoczesnych autobusów. Wraz z miastem oświęcimski przewoźnik pozyskał blisko 18 mln zł dotacji unijnej na zakup 20 ekologicznych autobusów, w tym 19 marki Solaris. Całkowity koszt zakupu zamknie się kwotą 21 mln zł. Pozostałe 3 mln zł wyłoży spółka.

W fabryce Solaris Bus & Couch koło Poznania produkowanych jest dziewiętnaście nowoczesnych autobusów dla oświęcimskiego MZK. Siedem z nich będzie z napędem hybrydowym.

Na początku kwietnia fabrykę odwiedzili prezes MZK Bożena Fraś i prezydent Oświęcimia Janusz Chwierut. Z bliska przyjrzeli się kolejnym etapom produkcji.

Umowa na zakup pojazdów pomiędzy MZK, a firmą Solaris została podpisana w grudniu ubiegłego roku.

- Widzieliśmy produkcję trzech pierwszych sztuk autobusów. To solarisy midi euro trzeciej generacji o długości 8,95 m oraz solarisy maxi euro 6 czwartej generacji o długości 10,5 m - mówi Bożena Fraś, prezes Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Oświęcimiu.

- Trwa wyposażania wnętrz w układy napędowe, a cały cykl produkcji powinien zakończyć się około 25 kwietnia - dodaje Bożena Fraś.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
Marek, 19.04.2018 22:56
Co za paskudne barwy.... Kto wymyślił ten nowy schemat malowania? Obecny żółto-pomarańczowy kolor oświęcimskich autobusów jest bardzo przyjemny dla oka. Fajna ciepła barwa. Po co zmieniać coś, co jest dobre? Moim zdaniem zmiana na gorsze. Było ładnie i spójnie, a teraz przez parę lat będzie totalny misz masz.... nowe autobusy w kolorach jak wyżej, stare całe żółte, no i te niedawno zakupione używane w kolorach zupełnie przypadkowych... Brawo Pani Prezes...
czytelnik, 17.04.2018 16:44
Firma produkująca te autobusy nazywa się Bus & Coach . Czy na pewno Pan Prezydent i Pani Prezes byli w tej samej?