OŚWIĘCIM. Pierwszy krok w stronę ronda

07 sierpnia 2013 Autor: plin

Rozpoczynają się prace na skrzyżowaniu ul. Olszewskiego i al. Słowackiego. Ustawiono znaki. Pojawili się też panowie w pomarańczowych kamizelkach. W tym miejscu powstanie rondo.

fot. plin

fot. plin

Ruszają prace budowlane związane z przebudową skrzyżowania Olszewskiego i Słowackiego w Oświęcimiu. Tego skrzyżowania do bezpiecznych nie można było zaliczyć. Do wypadków dochodziło tu często.

- W związku z budową ronda, objazd odbywać się będzie ulicami: Słowackiego, Okrzei, Wyspiańskiego, Sobieskiego oraz Bema - informuje Starostwo Powiatowe w Oświęcimiu.

Zobacz także


Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
shadow, 18.08.2013 05:35
a kiedy bedzie rondo koło gazowni? mało ludzi tam zgineło?
do Jano, 12.08.2013 15:23
tylko komu zależy żeby było tanio, chyba nie dawnemu dyrektorowi ZUK, który teraz jest Wice w UM.
agregat , 12.08.2013 15:20
a co z środkową wiata targowiska? Janusz z Sową przeciął wstęgę, że niby w terminie? Poza tym nigdzie jeszczen ie widziałem na taregach takich wysokich wiat.
Pracuś, 10.08.2013 10:31
Można natworzyć rond i bezpiecznych skrzyżowań, oczywiście to krok w przód bo każda nowa inwestycja cieszy. Problem jednak w tym że nie ma rzeczy idioto odpo
ych toteż ktoś powinien pilnować porządku! Często udaję się na Porębę Wielką i tam akurat od prawie 3 lat jest zmode
izowana droga, problem polega na tym że tam nie można się czuć bezpiecznie! Jak będzie z tym rondem na tych ulicach? Posterunek Policji jest 200m dalej może wyjdą na spacerek , bo przecież nie można żyć tylko pączkami!!!
ZIUTEK, 09.08.2013 12:58
rondo to najtańsze rozwiązanie ,nie wyobrażam sobie sygnalizacji świetlnej na Niwie-wtedy byłyby korki do Bierunia Starego i zakorkowany rejon miasta w promieniu wielu kilometrów w godzinach szczytu . sygnalizacja w rejonie szpitalnej daje tego dowody niepotrzebne długotrwale postoje ,tam powinno być rondo ,ale jak pamiętam decydenci uznali że lepiej wydać kilkaset tys na sygnalizację świetlną.
TzW, 09.08.2013 10:35
Warto dodać że jest to krok w tył.
Młlody, 08.08.2013 11:10
Krzychu ty z Gałczyńskiego jesteś to omiń ten znak i już u siebie będziesz a to racja znak powinien być na równi z Kioskiem a nie przed wjazdem
mojojojo, 08.08.2013 09:56
Krzychu, pozostalo ci zostac bezdomnym...
Krzychu, 08.08.2013 06:33
<p>Mistrzostwo... poustawiali zakazy wjazdow ciekawe jak mam wjechac na ul. Gałczyńskiego mogli by dac tabliczke "NIedotyczy mieszkancow"</p>
szeryf, 07.08.2013 23:51
a kiedy będzie rondo na skrzyżowaniu konara i nideckiego. kto nie rozumie niech spróbuje wyjechac z błoń.,.. powodzenia .
mojojojo, 07.08.2013 23:41
jedni maja Mazury - Kraina Tysiaca Jezior, my mamy Oswiecim - Kraina Nastu Rond
oswiecimiak, 07.08.2013 19:52
W TAKIM TEMPIE JAK DZISIAJ PRACOWALI LUDZIE OD FRYCA TO RONDO POWSTANIE NA WIELKANOC 2014 ROKU
JanKos, 07.08.2013 17:04
http://www.info.clicktrans.pl/3-powody-dlaczego-ronda-sa-lepsze-od-zwyklych-skrzyzowan/
Marek Nazarowski, 07.08.2013 13:08
@Jano: To jest Oświęcim a nie Osaka :-) Coś się jednak dzieje - coraz częściej ludzie myślą. To właśnie jest piękne! Pozdrawiam.
Jano, 07.08.2013 12:30
Ronda w Oświęcimiu są ciekawie zagospodarowane kompozycją roślinną i dużo wysiłku kosztuje utrzymanie tego stanu w ciągłości,widzę i rano i czasami póżnym wieczorem ekipy Zieleni Miejskiej podlewające rośliny,czy zatem nie było by zasadnym w czasie budowy ronda podciągnięcia kilku metrów rurki,wstawieniu zaworu i zamontowaniu zraszacza,uruchamianego przez jednego pracownika,lub sterownik czasowy,co redukowało by koszty utrzymania zieleni w naturalnym stanie w okresach dużego nasłonecznienia.
Młody, 07.08.2013 10:00
tak są znaki że nie ma przejazdu a ludzie i tak się tam ryją omijają barierki nie wiem czy oni są tacy tępi czy jak jak zakaz to zakaz,Postawić kogoś z policji na jeden dzień i mandaty wlepiać to odrazy sie nauczą
Szczaw i mirabelki anty Shadow, 07.08.2013 09:35
Czekam z utęsknieniem jakim poruszającym i przemawiającym do serca komentarzem uraczy nas dziś towarzysz Shadow
Szczaw i mirabelki, 07.08.2013 09:31
Gdzie konstruktywna wypowiedź towarzysza Shadow?