OŚWIĘCIM. Pijany kierowca zaproponował policjantom łapówkę

17 września 2018 Autor: red
OŚWIĘCIM. Pijany kierowca zaproponował policjantom łapówkę

Podwójnego pecha miał 56-letni kierowca z Oświęcimia. Nie dość, że został zatrzymany przez policjantów za jazdę po pijanemu, to jeszcze bardziej pogrążył się, próbując wręczyć funkcjonariuszom łapówkę

Do zdarzenia doszło w czwartkowe popołudnie 13 września na ul. Chemików, gdzie policjanci pilnowali bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Tuż po godz. 17 do kontroli drogowej zatrzymali forda, który jechał z prędkością 90 km/h na odcinku, na którym obowiązywało ograniczenie prędkości do 40 km/h. Za kierownicą auta siedział 56-letni mieszkaniec Oświęcimia. W trakcie czynności od mężczyzny funkcjonariusze wyczuli woń alkoholu. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało 0,75 promila alkoholu. Kierowca został powiadomiony, że dopuścił się przestępstwa drogowego.

- Wtedy mężczyzna oświadczył, że ma przy sobie ponad tysiąc złotych, które proponuje w zamian za odstąpienie od dalszych czynności wobec niego. Funkcjonariusze zareagowali stanowczo informując go, że próba wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszowi w celu odstąpienia od dalszych czynności służbowych stanowi przestępstwo - relacjonuje asp. szt. Małgorzata Jurecka z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu, dodając że 56-latek został zatrzymany i trafił do oświęcimskiej komendy Policji.

Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, natomiast za próbę wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszowi grozi kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy