OŚWIĘCIM. PiS traci władzę w powiecie. Opozycja dogadała się w sprawie obsady kluczowych stanowisk

24 października 2018 Autor: red
Fot. Szymon Chabior

Fot. Szymon Chabior

Stało się to, o czym już pisaliśmy dzień po wyborach. Dziś wieczorem, po godz. 20, w OCK-u przedstawiciele Koalicji Obywatelskiej, Porozumienia Samorządowego Powiatu oraz KWW KOS 2018 zawarli porozumienie, na mocy którego przejmą władzę w powiecie. Ustalono, że nowym starostą oświęcimskim zostanie Marcin Niedziela (KO), zastępcą Paweł Kobielusz (KOS 2018), a etatowym członkiem zarządu powiatu Teresa Jankowska (PS). Przewodniczącym Rady Powiatu Oświęcimskiego zostanie Kazimierz Homa (KO).

Pozostałymi członkami zarządu powiatu będą: Jerzy Mieszczak (PS) i Artur Mendyk (KO).

Wiceprzewodniczącymi rady powiatu zostaną Piotr Śreniawski (KOS 2018) i Wojciech Kajdas (KO).

Nowo powstała koalicja będzie mieć w 27-osobowej radzie powiatu większość 15 radnych. Prawo i Sprawiedliwość – 12.


Zobacz także


Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
Loll, 12.11.2018 00:00
Do Jaro
Czy Ty masz w czaszce taki skomplikowany organ nazywany mózgiem?
Jaro, 01.11.2018 16:24
Precz z Pisem
dobrobyt, 30.10.2018 07:06
PO-paprańcy przywódcą oświęcimskich mas
do dobrobytu prowadzą nas.
Marta, 28.10.2018 12:10
Kto przyga
ie Alberta Bartosza??

Żony z roboty nie wyrzucą, ale ze świadomością dlaczego została zatrudniona, sama chyba odejdzie??
stefan , 28.10.2018 02:13
jakie4 wykształcenie ma przyszły starosta PAN MARCIN NIEDZIELA czy można wiedzieć.
popaprancy, 28.10.2018 00:40
Przyjdzie kryska na popaprańców, tylko Oświęcimia żal.
popaprancy, 28.10.2018 00:37
No to z PO drwali się do wladzy, szkoda tylko ziemi oświęcimskiego, bo zapewne nic dobrego dla niej nie zrobią.
PO=[ciach!], 27.10.2018 17:28
Pani Teresa sprawdziła się w Brzeszczach, na pewno sprawdzi się w Oświęcimiu. Boże miej w opiece to Miasto.
Pisior, 27.10.2018 15:02
Slyszalem ze jest ogloszony konkurs na wue fiste w szkole 4 zwolnilo sie tam miejsce. Moze panom Jarosławowi i Zbigniewowi uda sie wygrać tą batalie. Przynajmniej tam moga byc fachowcami w dziedzinie jakiej maja wyksztalcenie.
Stasiu, 27.10.2018 12:21
Mam nadzieję, że znajdzie się jakiś stołek dla Bartosza Alberta. To niegodziwe by ten zacny człowiek poszedł do normalnej pracy. Według mnie po przeczytaniu wywiadu z wywiadu w Gazecie Krakowskiej każdy powinien dojść do wniosku, że to najlepszy Wójt Gminy Oświęcim w historii. Ponad 100 wyborców z Zaborza głosując na Bartosza Alberta dali sygnał, że jest dalej wielbiony przez setki!
Wszyscy kandydaci którzy odżegnywali się, że Bartosz Albert będzie ich zastępcą, traktując go jak trędowatego - przegrali! To jasny sygnał od wyborców! Jeśli można namierzyć człowieka, który sugerował, że Bartosz Albert miał jakiś romans, powinno się go podać do sądu! To niedorzeczne!
Mieszkaniec, 27.10.2018 12:11
Ani w mieście, ani w powiecie nie ma kolegów Alberta Bartosza. Może jeszcze wrócić na chwilę do urzędu marszałkowskiego, gdyż zgodnie z prawem ma do tego prawo. Mam nadzieję, że rządzący w sejmiku PiS się na nim pozna i pójdzie do łopaty, gdzie jego miejsce tego wiejskiego ynteligenta.

Szkoda, że Smolarek jest zbyt dobrym człowiekiem. Nie będzie chciał robić nikomu krzywdy, gdyż w wielu zatrudnionych w Gminie za czasów Dyzmy powinno wylecieć.

Od Żony Monisi zatrudnionej w szkole, przez niektóre pracownice urzędu, po gminne jednostki i spółkę.
taki ...., 27.10.2018 09:22
Są też tacy co uważają że audii albo bawełniana koszula nada klasy i stylu. Można się z tym zgodzić, ale.....dopóki ktoś milczy robi za mędrca i zbawcę. To co się mówi i jak się mówi odkrywa prawdziwego człowieka. Panie Starzec, można zakombinować tu i tam i można mieć rączkę do biznesików, ale jak widać w pana zachowainiu w różnych miejscach i okolicznościach pana luz i swojskość pomyliła się panu z ogładą i dobrym wychowaniem. Czasem zamiast robić ile wlezie kasę warto nabyć trochę ogłady i czas poświęcić na książkę i film. Pan nie wygląda na człowieka, który czyta za wiele. To znaczy , zachowuje się pan tak jakby wylazł pan ze XVIII wiecznej wsi albo karczmy po sumie. Nie docenia pan i pana kolega Jurzak, że miękko wcale nie znaczy słabo. Wasz styl to taki od siekiery i chyba nie spodziewaliście się że wasze naczalstwo swoimi zaklejaniem historii i rzezywistości w pogardzie dla ludzie da wam dobry wynik. Cytując waszego Mistrza Lecha Kaczyńskiego z jego publicznej wypowiedzi: "spieprzaj dziadu".
!!!!!!!!!!!!!!!!!, 27.10.2018 09:02
taki z niego polityk jak w-f-ista mie
ota i żenada
Brzezinka, 26.10.2018 21:32
KOS 2018 czuje się oszukany! To bylo planowane... szkoda bardzo mnie zawiedliscie..feee tak sie nie robi
Wyborca zadowolony, 26.10.2018 17:57
Czy patriotą może być tylko PISOWIEC ? Zawlaszczyli sobie to pojęcie. Dlatego przegrali w naszym powiecie i nie tylko
. My niepisowcy jesteśmy PATRIOTAMI !!! Kto podzielił Polaków, rodziny,znajomych? super że powstała koalicja i PIS nie będzie rządził na ziemi oswiecimskiej.
Wkurzony wyborca, 26.10.2018 13:50
Robi mi się słabo na widok tej amatorszczyzny i ludzi z przypadku, którzy nigdy nie powinni rządzić oświęcimskim powiatem! Prymitywne zaczadzenie antypisowskie wyborców, wrogość wobec prawdziwych lokalnych społeczników anty-Chwierutowych, wiecznie chętni do stołków publicznych kandydaci, no i mamy to co mamy, czyli platformowców i ludzi, którzy nie chcą przyznać się, z jakiej tak naprawdę są partii. A w Oświęcimiu opcja komuchowsko-peowska zawsze trzymała się mocno, więc nic dziwnego, że mamy taki niefart. Taki "urok" tej biednej i udręczonej ziemi, w dodatku opcja patriotyczna wystawia słabych, zupełnie pozbawionych charyzmy kandydatów. Fatalnie będzie. No i ta zapowiadana tragiczna "kładka duchów" to kanał za ciężkie pieniądze, co będzie się odbijać czkawką przez lata. Miastu potrzeba pilnie 3-go mostu i sensownej obwodnicy, a nie lansiarskich bzdur dla lekkoduchów udających zatroskanie o rozwój miasta. Opamiętajcie się Peowcy, KOSowcy i inni! W tym mieście już nie będzie komu światła gasić, bo niedługo wyłączniki zajmie komo
ik! Będziemy Wam patrzeć na ręce.
jjdjd, 26.10.2018 11:26
a co z tym od reklamy wybielającej pasty do zębów? jak mu tam było? Starzec.
rozważny, 26.10.2018 07:22
Najwięcej radości mają dzieci z sp4 bo skończą się im koszma
e w-fy z p. Kobieluszem. Ale radość!!!
SZoKK, 26.10.2018 00:06
Czekam na rezonans magnetyczny w naszym szpitalu. Jaki efekt? Wysoka jakość w atrakcyjnych cenach!
Tomografia Komputerowa już od 200 zł. Rezonans Magnetyczny już od 400 zł. Szczegółowych informacji udzielą Państwu nasi konsultanci pod numerem telefonu ...
Mieszkaniec, 25.10.2018 23:46
Poszliśmy do wyborów i tym samym wybraliśmy władze Miasta Oświęcim. Trzeba dać im votum zaufania ale też obserwować każdą z tych osób. Nie moze tak, że ktoś bywa jedynie na posiedzeniu lub sesji. Liczą się jedynie mądre i rozsądne decyzje. Miasto jest zadłużone. Uliczki między blokami straszą .Młodzi ludzie go opuszczają. Codzienne korki samochodów nie sprzyjają inwestycjom. Trzeba się wziąć do "roboty" a nie marzyć o polityce.
realista, 25.10.2018 23:25
Osoba Zygmunt? Przecież ten facet już był w radzie miasta. Nic nie robił a jedynie był.
Kto go tym razem wybrał?
Mieszkańcy będą obserwowali tą kandydaturę.
do koniec pisu w oświęcimiu, 24.10.2018 21:37, 25.10.2018 23:12
a tyś chodził kiedyś do szkoły? Raczej twoja wypowiedź twierdzi, że nie. A może ktoś ci kazał pisać głupoty....
buhaha, 25.10.2018 23:06
Klakierzy wygrali ale raczej smutno to wyszlo.... http://www.oswiecimskie24.pl/aktualnosci/oswiecim-pis-traci-wladze-w-powiecie-opozycja-dogadala-sie
Prorok, 25.10.2018 23:02
I znów królewna Becia rozwaliła u nas limuzynę. Rzeczywiście Oświęcimianie nie lubią pis i widocznie te limuzyny to wyczuwają.
buhaha, 25.10.2018 22:57
no to się prowadzący pokozoł hahaha klaski i oklaski oraz zero rozumku
Łódź wolna od PISu pozdrawia!!!, 25.10.2018 20:31
Super wiadomość! :)
buhaha, 25.10.2018 20:26
....z tej relacji śmieja już w całej Polsce.
buhaha, 25.10.2018 20:13
https://www.se.pl/wiadomosci/polska/dramat-poslow-maja-daleko-po-wodke-aa-JxVS-dpK3-mMxj.html
123, 25.10.2018 20:09
PiS ma 12 mandatów teraz a 4 lata temu miał 13. I wtedy i teraz przedstawiciel PiS odpowiedzialny za robienie pisowskiej polityki za bardzo sobie nie radził. Starzec jakoś się dogadywał a teraz Starca w powiecie nie było i klapa?. Jaki jest wniosek?
Mileas, 25.10.2018 19:54
Kobielusz - to ten sympatyk SLD ?
do Czytelnik, 25.10.2018 11:16, 25.10.2018 19:51
Obyś nie miał racji czego i Tobie i nam życzę.
Demolud, 25.10.2018 18:08
Faktycznie, zapomniałem..., powiatem oświęcimskim będzie współrządzić Teresa Jankowska, była burmistrz Brzeszcz, kilka lat temu odwołana w referendum. Demokracja zjada własny ogon.
XYZ, 25.10.2018 16:56
A co tam robił niejaki Sowa.
ja so, 25.10.2018 16:19
brawo zasole2 , to cała prawda o pół/gościu z brodą, znam, wiem co pisze, oj będzie komedia
nie do wiary, 25.10.2018 15:53
vice-starosta ,,,,,,,, kto ???? nie zrozumiałem
oleole, 25.10.2018 15:35
Teraz wypadaloby aby nowy zarzad zajal sie pania Skarbnik
Europejka , 25.10.2018 15:31
brawo ludzie powiatu Oświęcim !!!!
ada, 25.10.2018 15:07
Brawo wyborcy, jesteście super !!!! Gratulacje dla nowej władzy, będzie dobrze, tak trzymać - jesteśmy z Wami.
Realista, 25.10.2018 13:32
Proponuję wszystkim młodym ludziom, aby poszli na AWF. To jest zawód, który ma przyszłość.
Obserwator, 25.10.2018 13:29
Czy na pewno chcieliście Mieszczaka???!!
Ja jestem zniesmaczony.
buhaha, 25.10.2018 12:01
No to teraz ich wszystkich rozliczymy z obietnic.
, 25.10.2018 11:59
Ale wiecie, że Kobielusz z brodą, to ten sam Kobielusz, W-Fista? Zamienił stryjek siekierkę na kijek. 5 chudych lat dla mieszkańców powiatu... Idź pan w... z tymi zmianami :)
Czytelnik, 25.10.2018 11:16
To, że PiS przegrał jest winien sam sobie. Kandydaci na najwyższe urzędy w powiecie oświęcimskim bez wyrazu i jakiejkolwiek charyzmy. W polityce nie ma sentymentów. Dla kasy ludzie zrobią wszystko. Poszli tam dla stołków a nie dla wyborców. Zarzucali radnej poprzedniej kadencji, że się sprzedała PiS-owi. Teraz mamy dokładnie to samo tylko w drugą stronę i w innym politycznym opakowaniu. Czas leczy rany. Życie pokazało, że można współrządzić z opcją polityczną dzięki której zostało się np. kilka lat wcześniej odwołanym w referendum z funkcji burmistrza. Jest stołek, kasa się zgadza. O S-1 przez Oświęcim słyszę od 12 lat i chyba posłucham sobie jeszcze następne 12. Teraz pewnie będzie na topie wariant drogowy, przez ... Zator. Grunt to się dobrze "ustawić". Jak w Warszawie rządził AWS to w mieście koalicja UW-SLD, jak w mieście p.Marszałek to w Warszawie i sejmiku PO-PSL a teraz następny zonk, czyli rządzenie na kredytach bo w Warszawie i sejmiku małopolskim PiS. Oj będzie krucho z kasą. Czas zacisnąć pas. Może władze okolicznych samorządów zaczną od siebie i dla przykładu własne wynagrodzenia po 25% w dół? Żartowałem. Już widzę las "chętnych". To podatki w górę.
FAKT , 25.10.2018 10:48
Panie Mieszczak szkoda był by Pan "wielkim" Starostą !!!
Rozbudował bym Pan cały Powiat jak Osiek
a tak tylko " tylko koni żal"
bajbel, 25.10.2018 09:38
Obecny starosta to w-fista, nowy zastępca starosty też w-fista. Suma sumaru wszystko się zgadza. W-fisci górą!!
mieszkaniec, 25.10.2018 09:03
W mieście i powiecie szykuje się 5 chudych lat ...
jaki, 25.10.2018 08:54
a mnie tylko PiS-u żal... hehe. nie dorwali się do żłobu a to dzięki panu byłemu staroście
mieszkaniec, 25.10.2018 08:38
A ja się cieszę, że tak się poukładali, co prawda nie są to ludzie z mojej bajki, ale na pewno będą lepszymi włodarzami niż pisowska koalicja która rządziła wyłącznie dlatego że kupili za stołek podstępnie panią z PO, która przeszła do pis-u. Wyborcy pamiętają o takich długo......
realista, 25.10.2018 08:19
W Oświęcimiu kabaretu ciąg dalszy,oj będzie się działo żeby wszystko w radzie powiatu zależało od Kobieusza...Żeby tylko nie z PiS a trochę pokory Szanowni Państwo...
Krzysiek K., 25.10.2018 06:37
Sorry Jerry,ale wracasz do pompowania piłek:)
Dno muł i wodorosty, 25.10.2018 06:33
„Na złość mamie odmrożę sobie palce” Znacie to? Poznacie jak ci ludzie porządzą, zamiast fachowców.
jaromin, 25.10.2018 06:25
Mieszczak przed wyborami trzeba było powiedzieć że jesteś z poprańcami to na pewno byś nie został radnym powiatowym.
Ciekawa, 25.10.2018 06:19
I całe szczęście, że wystrzelił..
podziękujcie Jarkowi, 25.10.2018 00:01
Jarek wystrzelił w kosmos Zbyszka i cały PiS!
Anty Hotin, 24.10.2018 23:17
A pan Hotin to chyba nie dostał się do Rady Miasta - czy nie mam racji? A może się mylę? Jakże mi przykro
beata, 24.10.2018 23:10
brawo
hotin, 24.10.2018 23:05
Targowica! Homa na Starostę, a wodociągi oświecimskie sprywatyzować!
Sylwia, 24.10.2018 22:47
telewizor wicestarosta.... świat się kończy masakracja
wyborca, 24.10.2018 22:45
Gratulacje
zawiedziony, 24.10.2018 22:29
rozpacz, jak widzi się ludzi którzy będą włodarzami powiatu. A najlepszy jest KOS! tylko stołeczki, nieważne z kim u władzy, jak PSL.
Co jeden to lepszy. Kaziu H. wreszcie dostałeś wymarzony stołeczek, choć pewnie lepszy byłby starosty co?
SZoKK, 24.10.2018 22:21
Osoba Zygmuś? Kto na niego głosował? On już był i nawet ma
ego słowa nie powiedział w poprzedniej kadencji.
do P-l, 24.10.2018 22:01, 24.10.2018 22:15
Wstyd mi za takich mieszkanców jak ty i twoje wypociny.
pytajnik, 24.10.2018 22:13
Czy kładka duchów jest dla miasta i mieszkanców priorytetem? O ile wzrośnie dług miasta?
To pytanie do Rady Miasta i Pana Prezydenta.
Rozgonić, 24.10.2018 22:10
Dział promocji!!!
Tam robi gość co chciał cenzurować film "Kler"!!!!
Więc Kobielusz - wiesz co z tym zrobić!
P-l, 24.10.2018 22:01
Brawo za porozumienie i koalicje . Pogonić jak najdalej tą pisowską hołotę .Nawet Duda im nie pomógł rządzić w naszym mieście.
Zasole2, 24.10.2018 21:58
Kobielusz vice starostą? Cza
a komedia w powiecie. Przeciez to kre yn.
, 24.10.2018 21:56
Wy gamonie! myśleliście że są ludzie bezpartyjni. HaHaHa
maria, 24.10.2018 21:51
To bardzo ważny dzień dla Oświęcimia, całego powiatu oraz przede wszystkim dla oświęcimskiej oświaty. Zostaje życzyć tylko nowym władzom żeby sprawnie i szybko realizowali swoje przedwyborcze obietnice. No i dużo powodzenia w rządzeniu, bo doświadczenia niektórym niestety brakuje.
koniec pisu w oświęcimiu, 24.10.2018 21:37
Nareszcie , Oświęcim i Ziemia Oświęcimska strefą wolną od zaczadzenia .....pis-em .
Brawo Szanowni Państwo!!!!
Koalicja platformy , psl-u i lewicy odsuwa od władzy pis!!!
Oby na zawsze.
Gratulacje!!!
kult, 24.10.2018 21:34
Wypada tylko powtórzyc za Kazikiem Staszewskim z Kultu - A [ciach!] wędrowniczkom popioły zgliszcza pył i gruz
Xp, 24.10.2018 21:30
Kos lepiej PO niż z PiS !
@, 24.10.2018 21:25
Wkońcu rzegnamy PIS i STAROCIE
Russ67, 24.10.2018 21:25
Gorzej być nie może... tyle są właśnie warte te kosy i im podobne... wszystko dla władzy.
Mm , 24.10.2018 21:16
Rozgrywki polityczne A zwykły obywatel dostanie po du.... będą walczyć między sobą a nie o dobro miasta i mieszkańców .
ja pier*** KOS 2018 z PO !!!, 24.10.2018 20:58
KOS 2018 z PO to ohydne !!!!
kos 2018 OSZUKALIŚCIE NAS !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!