OŚWIĘCIM. Płaczące niemowlę "pod opieką" pijanej matki

27 czerwca 2018 Autor: red
Fot. KPP Oświęcim

Fot. KPP Oświęcim

Policjanci z oświęcimskiej komendy zatrzymali 32-letnią mieszkankę Oświęcimia. Upojoną alkoholem kobietę odnalazł jej konkubent. Chcąc dostać się do płaczącego w mieszkaniu 9-miesięcznego dziecka musiał wyważyć drzwi.

Do zdarzenia doszło wczoraj w jednym z oświęcimskich mieszkań. Policjanci interweniowali po godz. 17. Ustalili, że 31-letni mieszkaniec Oświęcimia wyważył drzwi do mieszkania, po tym, jak dowiedział się, że 12-letni syn konkubiny nie może dostać się do mieszkania, w którym przebywała jego matka oraz płacząca 9-miesięczna siostra.

- Mężczyzna natychmiast wrócił do domu, a kiedy w dalszym ciągu kobieta nie otwierała drzwi, postanowił je wyważyć. 32-letnią konkubinę odnalazł leżącą na podłodze w korytarzu. W związku z tym wezwał służby ratunkowe. Szybko jednak okazało się, że powodem dla którego kobieta znalazła się na podłodze nie było omdlenie, a upojenie alkoholowe. Badanie stanu trzeźwości 32-latki wykazało 2,1 promila alkoholu - poinformowała asp. szt. Małgorzata Jurecka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Wobec kobiety wszczęto postępowanie w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty zdrowia bądź życia małoletnich dzieci. Ponadto materiały sprawy zostaną przekazane do Sądu Rejonowego Wydziału Rodzinnego i Nieletnich.

Za popełnione przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

Policjanci apelują o reagowanie na wszelkie przejawy zaniedbań wobec dzieci.

- Wystarczy o swoich spostrzeżeniach powiadomić pracowników ośrodków pomocy społecznej, kuratorów sądowych lub dzielnicowego, a w pilnych przypadkach zadzwonić na numer alarmowy 112. Taka reakcja z całą pewnością przyczyni się do zmiany sytuacji rodzinnej małoletniego - podkreśla Małgorzata Jurecka.


Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
Student, 29.06.2018 06:32
A ja się pytam? Gdzie byli rodzice??!!1!!
Mii, 28.06.2018 21:33
Szkoda dzieci czy alkohol może sprawić że matka zapomina że jest dla nich najukochańszą osobą.?