OŚWIĘCIM. Pływanie ze zniżkami. Basen z ulgą dla niepełnosprawnych

27 lutego 2018 Autor: red
fot. Szymon Chabior

fot. Szymon Chabior

Osoby ze znacznym stopniem niepełnosprawności wraz z opiekunami mogą korzystać z pływalni za 1 zł. Co istotne, bez ograniczeń czasowych. To efekt przyjęcia przez radnych stosownej uchwały.

Zapisy uchwały obejmują także dzieci do 16. roku o orzeczonej niepełnosprawności stałej lub wymagające długotrwałej opieki i ich opiekunów.

- Chcemy w sposób szczególny wesprzeć osoby o znacznym stopniu niepełnosprawności - powiedział prezydent Oświęcimia Janusz Chwierut, dodając że ta propozycja nie ma ograniczeń związanych z zamieszkaniem.

Podstawą do skorzystania z pływalni za złotówkę w przypadku dzieci i ich opiekunów będzie orzeczenie, w którym został stwierdzony wymóg stałej lub długotrwałej opieki innej osoby.

Natomiast osoby powyżej 16. roku życia muszą legitymować się orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności.

- Na tej podstawie za 1 zł wchodzą wspólnie z nimi na basen również ich opiekunowie. Dla pozostałej grupy osób niepełnosprawnych i ich opiekunów przewidziano również korzystne ulgi. Cennik z nowymi zapisami obowiązuje od 24 lutego - poinformował oświęcimski magistrat.

Kryta pływalnia przyciąga amatorów rekreacji bogatą i urozmaiconą ofertą, jak również licznymi preferencyjnymi opłatami. Jedną złotówkę płacą dzieci do 100 cm wzrostu oraz seniorzy posiadający Oświęcimską Kartę Seniora w określonych dniach tygodnia i godzinach. Na 25 proc. zniżki mogą liczyć mieszkańcy posiadający Oświęcimską Kartę Mieszkańca, a 30 proc. mniej płacą osoby z Oświęcimską Kartą Rodziny.

Karty można wyrobić w Wydziale Spraw Obywatelskich Urzędu Miasta. Należy jednak spełnić określone wymogi. Więcej informacji znaleźć można na stronie www.um.oswiecim.pl

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
Krzysztof, 01.03.2018 15:59
Bardzo fajny basen , nie odczułem zimna wręcz było za ciepło .
Zimna woda, 28.02.2018 18:35
Byłem na basenie po raz pierwszy w poniedziałek 26.02. Wrażenia? Zimna woda w jacuzzi, zimno w szatniach.Trochę się rozczarowałem
Marcin, 27.02.2018 20:28
Obsługa !- a jak tam z temperaturą wewnętrzną ? Dalej zimno ? Jak byłem przy temp. zew 10 oC to temp wew gdzieś koło 20 a dziś przy ujemnych temp. jak sobie radzicie ?
Marcin, 27.02.2018 17:31
Kiedy wreszcie zaczna tam dzialac karty multisport?
wyborca, 27.02.2018 09:19
kampania wyborcza Janusza Chwieruta i Rady Miasta