OŚWIĘCIM. Pobili, okradli i często zmieniali adresy

21 lipca 2013 Autor: PLIN

Policjanci zatrzymali trójkę podejrzanych o pobicia i rozbój. Do aktów bandytyzmu doszło w Oświęcimiu w nocy z 29 na 30 czerwca. - Na ul. Kraszewskiego sprawcy, wśród których była młoda kobieta, zaczepili, a następnie pobili dwóch mężczyzn, 54 i 66–letniego. Kilka godzin później na ul. Pilata pobili dwoje oświęcimian, dodatkowo mieszkance Oświęcimia skradli torebkę z telefonem i pieniędzmi – opisuje asp. Małgorzata Jurecka z KPP Oświęcim.

fot. KPP Oświęcim

fot. KPP Oświęcim

Śledztwo było intensywne. - Natychmiast wszczęto poszukiwania sprawców i ustalono, że związek ze sprawą mają 24–letnia mieszkanka Oświęcimia, jej 28–letni konkubent, mieszkaniec Woli, oraz ich 43–letni znajomy bez stałego miejsca zamieszkania – informują oświęcimscy policjanci.

Trójka poszukiwanych, obawiając się zatrzymania, często zmieniała miejsca pobytu. - Policjanci sukcesywnie ustalali kolejne adresy i już po kilku dniach w ich rękach było dwoje sprawców, tj. 43–latek oraz 24–letnia kobieta, przy której dodatkowo ujawniono telefon pochodzący z kradzieży dokonanej 12 czerwca, a której pokrzywdzony mieszkaniec Oświęcimia nie zgłosił – przekazuje asp. Małgorzata Jurecka, rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

W przypadku 43-letniego mężczyzny sąd zdecydował o trzymiesięcznym areszcie tymczasowym. Wobec kobiety zastosowano dozór, poręczenie majątkowe i zakaz opuszczania kraju. Trzeci ze sprawców, 28–letni mieszkaniec Woli, został zatrzymany w zeszły czwartek. - Sąd wobec niego również zastosował środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu tymczasowego – poinformowała asp. Jurecka.

Zobacz także


Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
ccww, 25.07.2013 22:26
Uciąć ręce i nogi.....
bak, 23.07.2013 22:03
areszt tymczasowy ???? CO za kpina rok albo dwa więzienia powinni dostać za to a nie jakiś areszt. Potem wyjdą i będe się śmiać i dalej robić to samo. Co mnie obchodzi że nie mam miejsc w wadowicach. Polskie sądy to poracha tyle powiem!!!
ciekwe56, 23.07.2013 14:15
Faceci w ciupie, a baba wolna? jakaś dyskryminacja płci?Bo solida
ości w tym nie ma...
Mikser, 22.07.2013 20:33
Pobić,okraść i zameldować w Wadowicach
drums 77777, 22.07.2013 20:07
z 10 lat w kamieniolomie i im przejdzie.....
sędzia Dred, 22.07.2013 16:09
KARA MUSI BYĆ DOTKLIWA!!!