OŚWIĘCIM. Podali się za pracowników wodociągów. Okradli 94-letnią kobietę

14 stycznia 2019 Autor: red
OŚWIĘCIM. Podali się za pracowników wodociągów. Okradli 94-letnią kobietę

Policjanci poszukują dwóch złodziei, którzy podając się za pracowników wodociągów, okradli starszą mieszkankę Oświęcimia.

Do zdarzenia doszło 11 stycznia około godz. 14 na osiedlu Błonie. Do mieszkania 94-letniej kobiety zapukało dwóch mężczyzn. Kiedy kobieta otworzyła sprawcy poinformowali ją, że w bloku jest awaria wody. Następnie nakazali, aby odkręciła kurki z wodą w łazience.

- Wtedy najprawdopodobniej jeden z mężczyzn skradł pieniądze w kwocie 1300zł, po czym obaj opuścili mieszkanie - mówi asp. szt. Małgorzata Jurecka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu, dodając że policyjni śledczy robią co mogą, by jak najszybciej dopaść złodziei.

Policjanci apelują do seniorów o rozwagę oraz ostrożność w kontakcie z osobami obcymi.

- Seniorom z naszych rodzin należy przekazać, aby nie wpuszczali nieznanych osób do wnętrza mieszkania. Natomiast mieszkańców bloków proszą o reagowanie w przypadku zauważenia osób obcych znajdujących się na klatce schodowej. W przypadku wątpliwości, prosimy o kontakt z Policją pod numer alarmowy 997 lub 112 - dodaje Jurecka.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy