OŚWIĘCIM. Podpalacze - włamywacze grasowali na osiedlu Chemików

04 lutego 2020 Autor: zyg
fot. zyg

fot. zyg

Kilka minut po godzinie 4 na ulicy Tysiąclecia doszło do pożaru sklepu sieci Żabka. W momencie przyjazd straży pożarnej na miejscy był już patrol policji.

-Wewnątrz sklepu było zadymienie, pożar nie rozwinął się – informuje Zbigniew Jekiełekl oficer prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Oświęcimiu. -Szybko ugaszono zarzewia ognia – dodaje Jekiełek.

Strażacy oddymili pomieszczenia sklepu oraz piwnicę znajdującą się pod budynkiem. Prawdopodobną przyczyną było podpalenie.

-Nie jesteśmy w stanie na tą chwilę oszacować straty, natomiast pewne jest to, że asortyment sklepu nie nadaje się już do sprzedaży – mówią właściciele sklepu.

Sprawcy podpalenia Żabki chcieli również podpalić sąsiedni sklep spożywczy Rabat. Do pożaru jednak nie doszło.

Podpalacze próbowali się także włamać do kiosku ruchu, lecz to im się nie udało.

W akcji, która trwała ponad godzina brało udział 14 strażaków z Państwowej Straży Pożarnej w Oświęcimiu.

Więcej informacji wkrótce.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
Oświęcim jest słabo strzeżony, 04.02.2020 20:21
POLICJA w Oświęcimiu jest ale jakoby jej nie było. Ulica Tysiąclecia naszpikowana kamerami!!! Policja patroluje Miasto ? Albo to MY Mieszkańcy pilnujemy Panów Policjantów. Mam poważne przeczucie, że czas najwyższy zmienić Komendanta Policji w Oświęcimiu, bo emeryt już niczego mądrego tu nie zrobi, a trwać do emerytury może w Koziej Wólce. W fabryce maja poczucie marazmu i wiosennego snu.
, 04.02.2020 14:16
M. K.
, 04.02.2020 11:22
Proszę pisać prawdę bo do kiosku się włamali. Jeżeli nie posiadacie rzetelnych i sprawdzonych informacji to nie podawajcie wogóle.