OŚWIĘCIM. Pojutrze zaczyna się budowa ronda

05 sierpnia 2013 Autor: plin

Starostwo poinformowało przed chwilą: od środy 7 sierpnia rozpoczną się prace budowlane związane z przebudową skrzyżowania ulic Olszewskiego i Słowackiego w Oświęcimiu. W tym miejscu powstanie rondo.

Grafika: Starostwo

Grafika: Starostwo

Rozpoczynające się pojutrze roboty spowodują zmianę organizacji ruchu na osiedlu Chemików: - W związku z budową ronda, objazd odbywać się będzie ulicami: Słowackiego, Okrzei, Wyspiańskiego, Sobieskiego oraz Bema - informuje Starostwo Powiatowe w Oświęcimiu.

Zobacz także


Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

uczeń, 10.08.2013 12:51
Dlaczego nie skończono ronda koło ogólniaka na Konarskiego, podobno nie było kasy. Na nowe jest ?
ratownik, 08.08.2013 09:37
brawo jestem kierowcą samochodów uprzywilejowanych ronda to dobra sprawa ale panie prezydencie dokonczyc trzeba ul. sobieskiego do batorego rozładuje to bardzo poważnie ruch na osiedlu i w miescie
Czytający, 07.08.2013 21:55
Takie małe ronda mają czemuś służyć.Ale efekt końcowy jest opłakany.1 korki są jak były.2Produkują wturnych analfabetów Wystarczy zobaczyć nr. rej KOS..... w Katowicach lub w Krakowie.A jak spocony
nina, 07.08.2013 08:33
Mam wrażenie, że większość ludzi traktuje rondo jak próg zwalniający a nie do tego ma służyć ma rozładować ruch i usprawnić pojazdom opuszczanie skrzyżowania. Ale niestety większość kierowców na Olszewskiego jeździ za szybko i tym powinna się zająć policja a nie budować kolejne rondo. Bo jak by się tam wystawiło z 50 mandatów dziennie to zaraz by się ludzie nauczyli, że takim miejscu gdzie dzieci co chwile przechodzą przez ulicę się nie jedzie szybko
niko, 07.08.2013 08:26
Człowieczek Twoje argumenty wydają mi się nie trafione zupełnie. Nie mieszkamy w Warszawie czy Krakowie tylko mieszkamy od kilku lat w zmniejszającym się mieście, w którym mamy ponad 40 tyś mieszkańców więc nie uważam, że powinniśmy stać w korkach. Zwłaszcza, że jak człowiek wraca na drugą stronę Soły to musi stać przed każdym mostem, który wybierze do przejazdu. Sam mieszkam na Błoniach więc wiem jak się wraca codziennie. Podobnie sprawa ma się z wyjazdem z Błoń jak się jakiś kierowca nie zlituje lub się nie wepchasz na siłę to nie wyjedziesz. A już sprawa w okolicach końca tygodnia gdzie kierowcy ze śląska przejeżdżają przez Oświęcim w góry to już w ogóle jest dramat. Ronda są dobrym sposobem ale nie co kilkaset metrów zwłaszcza, że wielu kierowców nie potrafi się dynamicznie włączyć do ruchu na rondzie, każdy zwalnia przed każdym rondem i wręcz staje przed nim. Taką sytuację można codziennie zaobserwować na rondzie za nowym mostem gdzie stoisz na moście w korku i jedziesz 5 na godzinę ale jak przejedziesz rondo np na ul. Legionów to jest czysto. A Olszewskiego ze Słowackiego to podstawowe skrzyżowanie drogi głównej i podporządkowanej więc po co tam rondo? Za chwilę będziemy mieć opinie miasta obozu zagłady i rond ( wie to każdy kto choć raz próbował wytłumaczyć dojazd turyście :-)
Halina, 07.08.2013 08:07
Po jaką cholerę ustawili tam już wczoraj bariery i znaki zakazu wjazdu,skoro ani wczoraj wieczorem ani dziś rano/ przechodziłam tamtędy po siódmej/ nic się tam nie działo a droga była przejezdna tzn. żadne prace nie zostały rozpoczęte? I tak wszyscy wjeżdżają za te znaki zakazu, omijając bariery. Z jednej strony głupota tych co ustawili te znaki z drugiej obraz poszanowania przepisów przez kierowców. BAŁAGAN!
@ona, 06.08.2013 23:53
Co ja na to poradzę, że taka jest prawda? Kretyni to jeżdżą po wiejskich drogach. Wystarczy się przejechać drogą do Polanki czy na Zator. Włos się jeży na głowie. Popatrz na statystyki, najwięcej wypadków w powiecie powodują mieszkańcy Osieka, Włosienicy itd. I kto tu jest kretynem?
ona, 06.08.2013 21:23
do Keczupożerca tepy mieszczanin to może ty jesteś skoro innych umiesz obrażać.!!! bez urazydla innych ale jak widze takiego kretyna co tak pisze to naprawdę hipokryta.a rondotam jest konieczne
marcinZ?, 06.08.2013 19:16
<p>Każda z trzech inwestycji jest potrzebna ( dąbrowskiego, tysiąclecia,słowackiego ) ale nie w jednym czasie. Oświęcim będzie sparaliżowany, a na obwodnicy korek będzie od castoramy do ronda przy "nowym moście". Ale co tam :-) pomęczymy się miesiąc i będzie spok&oacute;j. I myślę że dobrze by było gdyby wszyscy do tego tak podeszli.</p>
człowiek, 06.08.2013 15:23
<p>Drodzy przyjaciele, m&oacute;wicie, że w Oświęcimu duże korki, że przejechać ciężko przez miasto itd. itp. (nie staliście nigdy w prawdziwym korku?) Jedźcie sobie np. do Warszawy (wjazd do samych granic admin. trwa przy dobrych lotach co najmniej 40 minut) czy choćby Krakowa, zrozumiecie, że w Oświęcimiu nie macie do czynienia z jakimś "fenomenem". Inna sprawa, mieszkamy w Małopolsce, ukształtowanie terenu ogranicza gęstość dr&oacute;g, do tego jeszcze dochodzi zagęszczenie ludności. Na 15 tys. km2 mieszka ok. 3,4 mln ludzi, a kawałek dalej mamy G&oacute;rny Śląsk ponad 4,5 mln ludzi na jeszcze mniejszej pow. chociaż fakt dr&oacute;g mają całkiem sporo. Zacznijcie patrzeć na jaśniejszą stronę życia i następnym razem na wyborach bardziej rozważnie wybierajcie rządzących :)</p>
@facet_50+, 06.08.2013 15:20
Masz rację, do istniejących rond trzeba dobudować prawoskręty tam gzie to możliwe. Np. przy rondzie na nowy most, zjeżdżając z obwodnicy na Królowej Jadwigi. Niestety na modernizację nie ma chyba pieniędzy, bo trzeba corocznie dokładać do instniejących inwestycji, które po kilku latach się sypią.
facet_50+, 06.08.2013 13:26
<p>Po zbudowaniu "upragnionego" jak widzę ronda przy LO (Konarskiego) korek będzie wg mnie sięgał pod Tychy, Libiąż, Rajsko i chyba pod Monowice! Bo powstanie mini-rondko z uwagi na ograniczenie terenu. Podstawowym błędem wg mnie było wybudowanie "tego czegoś" na Niwie zamiast prawdziwego ronda, z co najmniej dwoma pasami ruchu. To blokuje nam teraz całe miasto. Budowa następnego kilkadziesiąt metr&oacute;w dalej tylko sytuację pogorszy, więc wyjazd z osiedla Błonie w kierunku Miasta bynajmniej się nie poprawi. Nawiasem m&oacute;wiąc - up&oacute;r kierowc&oacute;w jest niesamowity, z tego osiedla można wyjechać przez rondo przy BP.</p>
tam pracuję, 06.08.2013 13:23
Rondo jest tam bardzo potrzebne, bo po ciężkiej pracy w Urzedzie chcę szybko wrócić do domu - gdybym mieszkała na Błoniach to już dawno byłoby rondo przy ul. Konarskiego
kierowca, 06.08.2013 11:30
Że co???: Po h.. tam rondo??? Na ... jest condom i ślepemu okulary. Dzięki rondom zmniejszyły się korki. Poza tym łatwiej jest wjechać na skrzyżowanie.
Ziom, 06.08.2013 11:01
Kolo Konara kiedy rondo zbuduja???
Jacek, 06.08.2013 10:18
Nie rozumiem tych inwestycji w Oświęcimiu. Przy Konarskim gdzie jest bieda wyjechać ronda brak, droga przed OCK taka, że dramat nikt tego nie tyka od lat. Rondo przy zjeździe z nowego mostu w stronę Legionów przepraszam za stwierdzenie ale chyba zaprojektował jakiś ćwierćinteligent ! Jak można mając tyle miejsca nie zrobić osobnego pasa do zjazdu na Legionów ? Teraz każdy kto zjeżdża z mostu i chce jechać w stronę MDSMU zwalnia przed rondem i non stop korek się tam tworzy, Już nie wspomnę, że od lat mieszkańcy się proszą o dodatkowy most na Sole aby ciężarówki się nie pchały do miasta i na nowy most. To się robi rondo na podstawowym skrzyżowaniu ehh szkoda gadać
agregat , 06.08.2013 09:22
wszystko fajnie, tylko nie można tych remontów jakoś rozplanować, a nie wszystkie naraz. Zaraz nie będzie można jeździć po mieście bo na każdej ulicy będą roboty.
spoza_miasta, 06.08.2013 08:49
Ciekawi mnie wielkość tego ronda, miejsca tam jest na coś takiego "rondo-podobnego" jak przy sklepie ogrodniczym u zbiegu Sienkiewicza i Zaborskiej, no może ciut więcej. A jeżdżą tam autobusy, więc już teraz współczuję ich kierowcom!!!!
Emeryt, 06.08.2013 07:42
Ludzie!!!!!! Nauczcie się pisać!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
marcinZ?, 06.08.2013 07:38
<p>Każda z trzech inwestycji jest potrzebna ( dąbrowskiego, tysiąclecia,słowackiego ) ale nie w jednym czasie. Oświęcim będzie sparaliżowany, a na obwodnicy korek będzie od castoramy do ronda przy "nowym moście". Ale co tam :-) pomęczymy się miesiąc i będzie spok&oacute;j. I myślę że dobrze by było gdyby wszyscy do tego tak podeszli.</p>
Anna , 06.08.2013 00:18
<p>super-jak niewiedza po kursach i prartykach wieloletnich co to skrzyzowanie i jak jechać ( a ja bez kurs&oacute;w) hihih to ronda ich troszkę zmobilizujż do zrzucenia n&oacute;żki z ,,gazu':) DZIĘKUJĘ DR ZE SMIGŁOWCA:)</p>
mojojojo, 05.08.2013 23:31
super! a kiedy zacznie sie remont odcinka drogi od starego mostu do ul chopina? juz nie moge sie doczekac korkow na drogach bo teraz jest ich za malo i sa za krotkie
Keczupożerca, 05.08.2013 23:13
I dobrze, że są ronda i buduje się nowe. Coś musi tych tępaków z okolicznych wiosek przyhamować. Na Olszewskiego rozpędzają się jak szaleni w drodze do Kauflandu jakby się bali, że im arbuzy wykupią. A co do skrzyżowań to jest porażka jak ludzie ruszają spod świateł. Stoję nie raz powiedzmy piąty przed światłami i udaje mi się ruszyć dopiero po około 10ciu sekundach. Zas Ra Ni Mistrzowie prostej.
lola, 05.08.2013 23:06
Oświęcim słynie z rad takze jedna w ta czy w ta nie zaszkodzi:) konieczne rado było by przy konarskim bo tam nie idzie wyjechać jak sie na hama nie wymusi to sie nie wyjedzie a u nas brak kultury kierowcą i nie sa zyczliwi wpuścić jak by mogli to by zlinczowali....
Dr Heinz Dundersztyc, 05.08.2013 22:15
Podchodzę zawsze krytycznie do poczynań naszych władz ale tutaj akurat z dyżurnymi marudami się nie zgodzę. Rondo w tym miejscu akurat jest bardzo potrzebne i tak jak napisał Kierowca, ronda ratują nam tyłek Panowie i Panie. Tyle mojego w temacie. Chciałbym tylko, żeby inwestycja była przeprowadzona szybko i sprawnie.
Młlody, 05.08.2013 21:59
A ile jest wypadków i kolizji na tym skrzyżowaniu co więc temu rondo ma być w tym miejscu inni narzekają i tyle a co nie obchodzi was bezpieczeństwo ciekawe czy byście też tak narzekali jak by ktoś do w wasz samochód wjechał na tym skrzyżowaniu a najbardziej narzekają ci co lubią przez teren zabudowany jechać nie 50 km a 70
Kierowca/wiem co mówię/, 05.08.2013 21:27
Brawo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Jako kierowca wiem,że ronda w Oświęcimiu to zbawienie!!!!!!!!!!!!!!! A negatywy piszą patafiany i [ciach!] nie- kierowcy. Brawoooooooooooooooooo STAROSTA brawo( po)PREZYDENT Krytycy się h*******znają na ruchu drogowym.
Lola, 05.08.2013 20:22
<p>Rozumiem, że wjazd na Curie-Skłodowskiej od Olszewskiego nie będzie zablokowany?Jakby nie było znajduje się w najbliższym sąsiedztwie ww. skrzyżowania, a nie mam ochoty objeżdżać p&oacute;ł Oświęcimia drogami jednokierunkowymi przez najbliższe 5 lat, dop&oacute;ki (pewnie) "ekspresowa" budowa się nie zakończy.</p>
Duzy bobek, 05.08.2013 20:14
<p>Następne rondo.... kur.... za parę lat w Oświęcimiu nie będzie "skrzyżowania"</p>
P_r_z_e_m_o, 05.08.2013 20:05
Wszystko fajnie, tylko jak będą jeździć autobusy MPK? Na tej mapce nic nie widać.
kierowca, 05.08.2013 18:55
Przy wyjeżdzie na obwodnice od Poręby nieda się ronda zrobić a na Olszewskiego się da! Totalne nie porozumienie!!!
Yurek, 05.08.2013 17:19
Mam nadzieje że rondo powstanie także na skrzyżowaniu Olszewskiego i Sobieskiego
Że co???, 05.08.2013 17:02
Po h.. tam rondo???
Andy, 05.08.2013 16:37
Po jakie lich kolejne rondo! Aleja Słowackiego na odcinku od al.Tysiąclecia aż po ul.Zaborską nadaje się do KAPITALNEGO REMONTU! Na tym odcinku NIE MA NAWET JEDNEGO METRA, GDZIE NIE MA DZIUR, a te głąby znów wydają pieniądze nie tma gdzie potrzeba.