OŚWIĘCIM. Policja ostrzega: oszukują „na wnuczka”

24 marca 2014 Autor: plin

21 marca policjanci otrzymali aż dwa zgłoszenia o oszustach polujących na starsze osoby. Tym razem jednak przestępcy nie osiągnęli zamierzonego celu. Funkcjonariusze proszą, by ostrzec znajomych. - Im więcej osób starszych będzie miało świadomość jak wygląda mechanizm przestępstwa, tym mniej osób znajdzie się w gronie pokrzywdzonych - podkreśla st. asp. Małgorzata Jurecka.

OŚWIĘCIM. Policja ostrzega: oszukują „na wnuczka”

21 marca oświęcimscy policjanci otrzymali dwa zgłoszenia o oszustach działających metodą „na wnuczka”. - Pierwszy przypadek dotyczył 83-letniego mieszkańca ul. Wyspiańskiego w Oświęcimiu, od którego sprawca, dzwoniąc na telefon stacjonarny i podając się za jego wnuka, usiłował pilnie pożyczyć 10 tys. zł. Powiedział, że miał wypadek drogowy i musi pokryć straty. 83-latek w porę się jednak zorientował. Zadał pytanie, z kim faktycznie rozmawia, a wtedy sprawca odłożył słuchawkę - opisuje st. asp. Małgorzata Jurecka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

- Druga próba oszustwa dotyczyła 81-letniej mieszkanki ul. Śniadeckiego w Oświęcimiu, od której sprawca, w ten sam sposób, usiłował wyłudzić 12 tys. zł. Kobieta również się zorientowała i skontaktowała z rodziną, która zaalarmowała policję - dodaje policjantka.

Policjanci proszą o przekazanie ostrzeżenia o sposobie działania oszustów osobom starszym w naszym sąsiedztwie. - Im więcej osób starszych będzie miało świadomość jak wygląda mechanizm przestępstwa, tym mniej osób znajdzie się w gronie pokrzywdzonych - zaznacza st. asp. Jurecka.

Zobacz także


Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy