OŚWIĘCIM. Pomaganie uzależnia, jest też krynicą radości

12 grudnia 2013 Autor: plin

Konkurs „Wolontariusz Roku 2013” rozstrzygnięty. Wybrano najlepszych społeczników Oświęcimia. - Konkurs miał na celu uhonorowanie osób szczególnie zaangażowanych w pracę na rzecz innych - podkreśla Agata Lorek, przewodnicząca komisji konkursowej.

Uzależnieni od pomagania. Fot. DDP Oświęcim

Uzależnieni od pomagania. Fot. DDP Oświęcim

Organizatorem konkursu „Wolontariusz Roku 2013” był Dzienny Dom Pomocy w Oświęcimiu. - Konkurs miał na celu uhonorowanie osób szczególnie zaangażowanych w pracę na rzecz innych. Działalność społeczna w każdej postaci zasługuje na uznanie, jednakże reguły konkursu wymagają wyłonienia najlepszych. Wolontariuszy nominowały szkoły, instytucje i organizacje pozarządowe - wyjaśnia zasady tej szlachetnej rywalizacji przewodnicząca komisji konkursowej Agata Lorek, dyrektor DDP w Oświęcimiu.

Komisja konkursowa wybrała dwóch zwycięzców, po jednym w kategorii „wolontariusz - uczeń” oraz „wolontariusz w organizacji”. Wskazała również po trzech wyróżnionych w każdej kategorii. Laureatką w kategorii „najlepszy wolontariusz - uczeń” została Katarzyna Kubisty z Powiatowego Zespołu nr 1 Szkół Ogólnokształcących im. St. Konarskiego. - Komisja doceniła jej niezwykłe zaangażowanie w systematyczne działania na rzecz dzieci w ramach Akademii Przyszłości, na rzecz seniorów w ramach programu „Beneficjum” oraz działalność wolontaryjną na terenie szkoły, m.in. w akcji „Paczka na Święta” - zaznacza Agata Lorek.

Wyróżnienia w tej kategorii otrzymały: Natalia Irzyk i Angelika Żurek z Miejskiego Gimnazjum nr 4 w Oświęcimiu oraz Kamila Małysiak z Powiatowego Zespołu nr 1 Szkół Ogólnokształcących im. St. Konarskiego.

Triumfatorką w kategorii „najlepszy wolontariusz w organizacji” została Marta Momot, działająca w Stowarzyszeniu „Wiosna”. - Ogromne zaangażowanie w działalności Akademii Przyszłości, praca tutora, lidera, rekrutera oraz asystenta ds. PR, wspieranie dzieci, które nie wierzą w swoje możliwości w drodze do sukcesu, a także zarządzanie zespołem wolontariuszy uzasadniały wybór dokonany przez komisję konkursową - podkreśla szefowa komisji.

Wyróżnienia w tej kategorii: Halina Foks pomagająca w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Oświęcimiu, Martyna Lacheta działająca w Stowarzyszeniu „Wiosna” oraz Stanisława Wąsik zaangażowana w działania Salezjańskiego Centrum dla Dorosłych.

Komisja konkursowa przyznała także dwa wyróżnienia specjalne - dla społeczników propagujących ideę wolontariatu. Otrzymali je: Justyna Mroczek z oświęcimskiego „Konara” oraz Wiesław „Dziki” Kaniowski współpracujący m.in. ze Stowarzyszeniem „Bratnich Serc” dla Ludzi Chorych.

Wszyscy laureaci konkursu zostali uhonorowani podczas okolicznościowego spotkania, które odbyło się 9 grudnia. Pełniący funkcję prezydenta Oświęcimia Janusz Chwierut wraz z przewodniczącą komisji konkursowej Agatą Lorek wręczyli zwycięzcom medale, dyplomy i upominki. - Nagrodzeni opowiadali o swojej działalności na rzecz bliźnich, motywacjach do niesienia pomocy i godzeniu pracy społecznej z obowiązkami rodzinnymi, szkolnymi i zawodowymi. Laureaci konkursu zgodnie podkreślali, że pomaganie innym jest uzależniające i stanowi dla nich źródło wielkiej radości - dodaje pani Agata.

Zobacz także


Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
szczaw i mirabelki, 15.12.2013 16:12
Szacun dla tych ludzi:) Pozdro dla Wieśka!!!
Jadzia, 13.12.2013 08:52
To wspaniali ludzie, oby więcej takich... Dziękujemy im za to, że poświęcają swój czas potrzebującym.