OŚWIĘCIM. Poranna rozgrzewka w Parku Zasole - ZDJĘCIA

01 kwietnia 2017 Autor: sz

W piątek tuż przed godziną 11 oficjalnie otwarto Park Zasole. W tym wyjątkowym miejscu przeprowadzono rozgrzewkę sportową dla najmłodszych. Inwestycja kosztowała ponad 2,5 mln złotych.

fot. Szymon Chabior

fot. Szymon Chabior

Pierwszymi oficjalnymi „gośćmi” Parku Zasole były dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 17 oraz uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Oświęcimiu. Dla najmłodszych przygotowana była poranna gimnastyka. Uśmiech dzieciom nie znikał z twarz.

Warto zaznaczyć, iż na powierzchni blisko 1 hektara powstała ścieżka zdrowia, siłownia zewnętrzna, plac zabaw oraz plac parkowy wraz z fontanną. Całość otoczona jest miejscami do siedzenia w kształcie amfiteatru. Nie zabrakło również stolików do gier planszowych.

-Fontanna zostanie uruchomiona pod koniec kwietnia. Cały park został oświetlony, obsadzony kwiatami i krzewami, drzewami, które latem nadadzą tej części osiedla charakteru parkowego – informuje Katarzyna Kwiecień z Urzędu Miasta Oświęcim. -Park Zasole jest w całości monitorowany – dodaje rzeczniczka.

Inwestycja kosztowała ponad 2,5 mln złotych. Kwotę 1,6 mln zł pozyskano z Oświęcimskiego Strategicznego Programu Rządowego. Resztę dołożyło Miasto.

Zobacz także


Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
Joanna, 02.04.2017 16:10
Fajnie,że powstał taki park na Zasolu.
kibic, 01.04.2017 12:47
Super - a jak się zazieleni będzie ok