OŚWIĘCIM. AKTUALIZACJA - Potrącenie nastolatki na przejściu dla pieszych. Lampy nad przejściem na wyremontowanej ul. Olszewskiego nie działają

10 grudnia 2019 Autor: sz
fot. sz

fot. sz

W poniedziałek po godzinie 19 na ul. Olszewskiego w Oświęcimiu doszło do zdarzenia drogowego.

Z naszych informacji wynika, iż jadący oplem insignią 25-letni mieszkaniec Piotrowic jadąc ulicą Olszewskiego od strony centrum potrącił na przejściu dla pieszych w okolicach „Chemika” pieszą. Nastolatka z ogólnymi potłuczeniami trafiła do szpitala.

Ulica Olszewskiego na odcinku od ronda z ul. Słowackiego do ronda z ul. Chemików w ostatnich miesiącach została gruntownie wyremontowana. Odbiór prac nastąpił kilka dni temu, ruch samochodów został przywrócony w poniedziałek 2 grudnia.

Poza nowym oświetleniem na wyremontowanym odcinku Olszewskiego zamontowano dodatkowe oświetlenie nad przejściem dla pieszych. Wczoraj (9.12) podczas kolizji zauważono, że oświetlenie nad przejściem nie działa w miejscu potrącenia. Nie działa także na dwóch pozostałych przejściach dla pieszych – przy restauracji Tawerna oraz przy skrzyżowaniu z ul. Szustera.
AKTUALIZACJA

Dzisiaj Starostwo Powiatowe w Oświęcimiu poinformowało nas, że droga nie została jeszcze odebrana przez inwestora.

-Droga nie została odebrana. W dniu 04.12.2019 r. Wykonawca zgłosił inwestycję do odbioru, a zgodnie z zapisami umowy Zamawiający powoła Komisję odbiorczą w ciągu 10 dni roboczych od dnia zgłoszenia robót do odbioru przez Wykonawcę – mówi Łukasz Mędrysa, naczelnik Wydziału Inwestycji, Rozwoju i Dróg Starostwa Powiatowego w Oświęcimiu.

Jeśli chodzi o dodatkowe oświetlenie przejść dla pieszych, które jest elementem nowym mającym poprawić bezpieczeństwo pieszych zostało wykonane zgodnie z dokumentacją. Teraz ruch należy do Tauron Dystrybucja

-Wszelkie formalności po stronie Zamawiającego zostały dopełnione, jednak ze względu na procedury doświetlenie przejść dla pieszych zostanie uruchomione w późniejszym terminie – podkreśla Łukasz Mędrysa.


Zobacz także


Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
nieporozumienie, 13.12.2019 09:39
??? kogo uczono na prawie jazdy, że oświetlenie ulicy jest warunkiem koniecznym dla ruchu i pozwala na niezachowanie szczególnej ostrożności podczas zbliżania się do przejść dla pieszych? Czy działające oświetlenie zwalnia uczestników ruchu z obowiązku zachowania ostrożności? Kierowca oraz pieszy, po równo ma obowiązek zachowania ostrożności, tak postanowiono w sentencji wyroku po kolizji na przejściu w Warszawie.
do Powiatu, 13.12.2019 09:29
Panie Naczelniku od Inwestycji w Powiecie: Mam nadzieję, że ma Pan dyplom politechniczny w zakresie budownictwa/architektury, czy nie ma Pan poczucia, że fragment ulicy Olszewskiego/Bema; skrzyżowanie po remoncie,przypomina obecnie jakby za chwilę miały odbyć się tu demonstracje. Zabudowane bariery ograniczają widoczność!!! Skrzyżowanie wygląda niczym pobliże Sejmu RP, otoczone stalowymi barierami. Młodzież chodzi "na przełaj",potrzeba albo: zwołać spotkania w Szkole albo pomyśleć czym prędzej o przebudowie jeszcze nie odebranej inwestycji. Będą ofiary, bo widoczności nie ma. Gdy oddano do ruchu ul Chemików wraz z obwodnicą mówiono w Mieście, że wszystkim ułomnościom z brakiem sygnalizacji świetlnej włącznie winien był Powiat. Czy na prawdę Powiat nie potrafi uczyć się na błędach? Ta ulica i skrzyżowanie jest ładne, ale układ i rozwiązania komunikacyjne w XXI wieku mają być bezpieczne, nowoczesne i mogą być ładne.
Mieszkaniec, 11.12.2019 04:29
Podobna sytuacja jest w okolicy wjazdu do firmy Synthos od strony Monowic. Kilka lat temu na ulicy fabrycznej wymieniono oświetlenie i do tej pory świecą wszystkie lampy oprócz dwóch przy wjeździe na Synthos. Jeżdżę tamtędy codziennie około godziny 5:40 i sam o mało nie potrąciłem pieszego. Więc apeluje po pierwsze o zrobienie tam przejścia dla pieszych a po drugie naprawić oświetlenie.
inz.mamoń, 10.12.2019 13:31
mieszkam nieopodal tego przejscia dla pieszych,potwierdzam światła nad przejsciami nie działają,pobocze jest słabo widoczne a co za tym idzie jest zagrożenie że bedzie dochodziło do tego typu potracen pieszych...

ps. kto z urzędników odbierał ta inwestycje i dlaczego dokonano odbioru bez działającego oświetlenia?
25 lat stażu za kółkiem, 10.12.2019 12:51
Kiedyś w pewnym miasteczku we Francji umieszczono na wlotach do miejscowości napis: "kierowco - przyspiesz - zostało jeszcze kilkoro dzieci do rozjechania". Śmieszne - nieśmieszne. Zwolnijcie ludziska, samochód to nie tylko [ciach!] gazu!!! Jak się zbytnio spieszysz, to i tak nie dojedziesz na czas. Naprawdę chcesz kogoś zabić?
Czasami słucham takich mądrali twierdzących, że jeżdżą szybko i bezpiecznie. Nic głupszego...