OŚWIĘCIM. Potrącił kobietę na pasach

09 września 2013 Autor: plin

W piątek ok. godz. 13 w Oświęcimiu na ul. Konarskiego doszło do wypadku. Samochód potrącił na przejściu dla pieszych 60-letnią mieszkankę Oświęcimia.

Fot. KPP Oświęcim

Fot. KPP Oświęcim

Z ustaleń policji wynika, iż kierujący samochodem marki Kia Rio, 61-letni mężczyzna z Gorzowa, na przejściu dla pieszych potrącił 60-letnią mieszkankę Oświęcimia. - Piesza doznała urazu nogi i została przewieziona przez pogotowie do szpitala. Dokładne okoliczności zdarzenia wyjaśniają policjanci z oświęcimskiej komendy policji – dodaje st. asp. Małgorzata Jurecka z KPP Oświęcim.

Zobacz także


Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
ul.Konarskiego, 14.09.2013 14:10
Ta część miasta to największa porażka pod względem wypadków, kolizjii. Przecież w czerwcu choćby motocyklista młody został potrącony, a dziś na pasach. Miejsce to jest niesamowicie ruchliwe.
mieszkanka, 10.09.2013 11:34
Zgadzam się z Markiem przejście przez pasy tych dwóch miejscach graniczy z cudem.Sama niejednokrotnie stałam i czekałam aż jakiś łaskawca się zatrzyma i przepuści matkę z dzieckiem.horror.Tam to się prosza swiatła żyło by się wszystkim lżej.
zmotoryzowany obserwator, 10.09.2013 00:56
<p>Co wchodzę na ten portal to widzę wzmiankę o potrąceniu pieszego czy rowerzysty...ale wcale mnie to nie dziwi bo sam mam "przyjemność" poruszać się po drogach Oświęcimia i muszę stwierdzić, że w żadnym innym mieście nie spotkałem się z tyloma przypadkami wtargnięć pieszych na przejście na jezdnie bez uprzedniego rozglądnięcia się...piesi i rowerzyści w tym mieście czują się kompletnie nietykalni...niezniszczalni...nieśmiertelni. A tyczy się to gł&oacute;wnie os&oacute;b w podeszłym wieku kt&oacute;re myślą, że na drogach jest tyle aut co w latach 50.</p>
Młody, 09.09.2013 21:58
po 30 min była karetka szok ale co sie dziwić ponoć mamy tylko trzy karetki i to od poniedziałku do piątku i to jedna S a dwie P i jak tu sie czuć bezpiecznie bo w sobote i niedziele to już nie mówię
tutejszy, 09.09.2013 21:39
<p>Bez przesady; jest tam rondo (koło BP) i samochody od Konara już hamują albo - z drugiej strony - jeszcze nie zdążą się rozpędzić. Widać babina rzeczywiście musiała mu "wtargnąć" przed maskę, inaczej zdążyłby wyhamować. Naprawdę niebezpiecznie jest trochę dalej przy liceum. Tam samochody jeżdżą szybko, nie ma wysepki, a ruch jest taki, że trzeba przebiegać. Zginęło tam już kilku ludzi.</p>
Marek, 09.09.2013 16:02
<p>Ul. Konarskiego od ronda "Niwa" do stacji banzynowej BP bez zdolności komandosa jest praktycznie nie do przejścia. Średni czas oczekiwania na przejściu przy Liceum Konarskiego na "łaskę" kierowcy wynosi ok 3 -5min. Niekiedy trzeba było przechodzic jak saper - czyli jedna noga niepewnie na jezdni i delikatnie sygnalizujemy wejście na pasy. Przejście przy Lidlu? Niewiele lepsze - dobrze, że jest wysepka, to mozna sobie troche na niej postać i poczekać na litość zmotoryzowanego kierowcy.</p>
TzW, 09.09.2013 15:51
<p>Policja to się tylko ośmiesza. Nigdy nie widziałem żeby Oświęcimska Policja robiła coś dobrego. Zazwyczaj jest niska szkodliwość albo brak umocowania prawnego do podjęcia... często też zdarza się podejrzenie popełnienia lub podejrzenie posiadania. Takie sprawy lubią. Natomiast nigdy nie kierują ruchem,nigdy nie podejmują się porządkowania patologii (mam na myśli zalaną młodzież płci brzydkiej w czasie weekendu w mieście zaczepiającą innych ludzi i grożącą innym,niejednokrotnie świadkowałem ostentacyjnemu przejazdowi kabaryny przez scenę na 2 biegu,wręcz galowo),nigdy nie rozwiązała problemu ze społecznością romską w obawie o oskarżenia o rasizm. Kraj r&oacute;wności i poprawności. W końcu Oświęcim zobowiązuje do bycia tolerantem do potęgi czwartej. Ja tam jestem z Oświęcimia i przez "światłych" nazywany jestem zaściankowcem i wsteczniakiem. Czasem ktoś rzuci faszyzm... Przynajmniej nikt nie zarzuci mi tolerancyjniackich dewiacji.</p>
Ania, 09.09.2013 13:47
Ta Pani może z Błoń była?
kuba, 09.09.2013 13:23
byłem akurat na parkinhu przy lidlu, pogotowie i policja przyjechali po 30 minutach... korki?