OŚWIĘCIM. Potrącona przez rowerzystę. Oboje w szpitalu

28 marca 2014 Autor: plin

Kobieta przechodziła przez ulicę poza przejściem dla pieszych. Została potrącona przez rowerzystę. Skutki wypadku są poważne. Oboje trafili do szpitala.

Fot. KPP Oświęcim

Fot. KPP Oświęcim

Do wypadku doszło wczoraj około godziny 6.50 w Oświęcimiu, na skrzyżowaniu ulic Olszewskiego z Reymonta. - Jak wstępnie ustalili policjanci, 56-letnia mieszkanka Oświęcimia przechodząc przez jezdnię poza przejściem dla pieszych, została potrącona przez jadącego na rowerze 50-letniego mieszkańca Oświęcimia. W wyniku potrącenia piesza doznała urazu głowy, natomiast rowerzysta doznał urazu klatki piersiowej i brzucha. Oboje zostali przewiezieni przez pogotowie ratunkowe do szpitala - informuje st. asp. Małgorzata Jurecka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu. - Policjanci w trakcie dalszych czynności wyjaśnią dokładne okoliczności zdarzenia - dodaje.

Zobacz także


Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

sssP, 31.03.2014 07:21
@sniper Oświetlenie dlaczego samochody maja je włączone w dzień? Rowery są dopuszczane do ruchu bez ubezpieczenia, oświetlenia, w opłakanym stanie i podstawa rowerzyści bez dokumentów - gdy skończy się 18 lat zna się przepisy z urzędu? Nie oceniałam wypadek tylko rzeczywistość. Dla mnie rowerzysta bez uprawnień na ścieżkę - tyle. Na ulicy wszystkie pojazdy powinny mieć te same obowiązki.
kierowca , 30.03.2014 19:52
to wszystko przez to ze rowerzysta jechał jak wariat i biedna pani nie zdążyła !!! " ŚWIĘTE KROWY " POWINNA DOSTAC PIĘĆSET ZA SPOWODOWANIE KOLIZJI A NAWET WIECEJ ZA STWORZENIA ZAGROŻENIA ŻYCIA !!! I POWINI SOBIE WSZYSCY PIESI USWIADOMIC ŻE SĄ UCZESTNIKAMI RUCHU I JAK UCZESTNICY BYC KARANI !!!! ŚCIEŻKI ROWEROWE TO BZDURA WYSTARCZY STANAC NA PIĘC MINUT NA ULICY LEGIONÓW TAM JEST SCIEŻKA ROWEROWA ASFALTOWA ALE W POLSCE MAMY JAK I PIESZYCH TAK I ROWEŻYSTÓW BEZKARNYCH I NIE SMIERTELNYCH TYLKO KIEROWCY NA NICH POLUJA !!! ROZJEŻDZAC BEZMUZGÓW BEDZIE ICH MNIEJ I SIE OPAMIETAJA !!!
bez sensu!!, 29.03.2014 09:13
do młody- pogotowie w liczbie 2 zastępów przyjechało na rowerach - do jednego była przyczepiona deska a do drugiego nosze. Paniom w sklepie powiedz żeby raczej zajęły sie swoja kasa fiskalną i nie odzywały bo będzie ich można oskarżyć z KK za nieudzielenie pomocy poszkodowanym- bo skoro widziały i nie udzieliły pomocy a miały taki obowiązek to za to do 3 lat grozi
rowerowy szofer, 28.03.2014 22:32
zaraz zaraz... czy ten tytuł nie sugeruje winnego tego zajścia ?... może autor artykułu coś nam wyjaśnić raczy ? do aka widziałeś/łaś śpiącego rowerzystę jadącego na rowerze , chyba za dużo horrorów
sniper, 28.03.2014 22:04
Witam, zacznijmy od tego, iż przydałoby się sprostowanie dotyczące tytułu artykułu, ponieważ to rowerzysta jest bardziej poszkodowany( oprócz wyżej wymienionych obrażeń ma też zdarty prawy policzek, stłuczoną prawą rękę wraz z licznymi otarciami), gdyż Pani wtargnęła na drogę wprost pod nadjeżdżający rower. Ale to taka "polska moda"... po co mam iść na przejście dla pieszych skoro 15 metrów wcześniej mogę przejść przez jezdnię, może zdążę...z tym, że niekoniecznie! Teraz odniosę się do przedmówców: aka: "...o tej porze to facet mógł zasnąć za kierownicą..." pewnie, bo to jest kierowca tira, który od 48h jest w trasie... widziałeś/aś kiedyś, żeby ktoś zasnął za kierownicą roweru!? "...ale jak by tam było rondo to z pewnością do zdarzenia by nie doszło..." masz rację, od dziś do każdego wjazdu w bloki trzeba zrobić rondo! Ludzie czytajcie ze zrozumieniem. ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ sssP: "...Zastanawiam się czy rowerzysta był oświetlony..." 27 marca 2014 wschód słońca miał miejsce o godz. 05:34, więc zaryzykuje stwierdzenie, że o 6:50 było już na tyle jasno, iż rowerzysta nie musiał mieć włączonego światła! "... Czy jego rower był sprawny..." Faktycznie, może rower nie kosztował kilku tysięcy złotych, ale posiadał sprawne hamulce, przerzutki, opony, oświetlenie itd. "... czy Pan miał prawojazdy kartę rowerową?..." Owszem Pan ma prawo jazdy od 34 lat,a w polskim prawie jest wyraźnie napisane, że osoby pełnoletnie nie muszą mieć żadnych uprawnień, aby poruszać się rowerem...może jeszcze powinien mieć przy sobie książeczkę sanepidu i badania wysokościowe... Pozdrawiam wszechwiedzących.
Kierowca, 28.03.2014 21:11
Tak to jest jak ścieżek rowerowych nie ma...;/ Prosty przykład godz 15.00 korek w całym mieście i rowerzyści przepychający się miedzy samochodami...;/ Czy to jest normalne???
Młody, 28.03.2014 20:24
A ja się zapytam tak bo w sklepie obok mówili że pogotowie przyjechało ponoć albo bez noszy lub bez deski więc jak któraś z tych rzeczy nie była w karetce to żenada ale może to nie jest prawdą oby tak było
ulany po pachy , 28.03.2014 19:58
a ja się pytam..... gdzie rodzice byli ?????? :)
rower, 28.03.2014 19:40
Nie ma nic gorszego niż ścieżka rowerowa zrobiona z kostki... Masakra jakaś, bezmózgowcy je robią, albo ci co na rowerach nie jeżdżą. Nie dość że cierpią ręce, tyłek to jeszcze można koła zniszczyć, bo np na kolarce po kostce jeździć się nie da... Osobiście jeżdżę na takim rowerze a jak jest kostka na ścieżce to jadę drogą.
aka, 28.03.2014 17:11
o tej porze to facet mógł zasnąć za kierownicą, ale jak by tam było rondo to z pewnością do zdarzenia by nie doszło. W Oświęcimiu na szczęście ścieżek rowerowych przybywa i nawet zaczynają się łączyć. Coraz więcej kierowców przepuszcza rowerzystów na przejazdach przez jezdnię. Ale nadal też ścieżki są ignorowane. Np. na ul. Zaborskiej ciągle od dawna auta ustawia się w poprzek chodnika bo komuś nie chce się otworzyć wjazdu do posesji lub inaczej się ustawić. Na końcu ścieżki przy zjeździe z "nowego" mostu w stronę Zasola na środku ścieżki stoi słupek znaku drogowego. Przejeżdżający jezdnię od strony Zasola wyczyniają wygibasy wjeżdżając na chodnik po lewej stronie ścieżki ryzykując zderzenie z rowerem z naprzeciwka, bo pomiędzy słupkiem a końcem bariery ochronnej jest zbyt mało miejsca. Na ul. Sadowej po jednej stronie jest chodnik, ale więcej pieszych jest właśnie na ścieżce rowerowej po drugiej stronie jezdni.
J@cek, 28.03.2014 16:46
ciekawe jaka będzie nawierzchnia tej ścieżki rowerowej, jeśli kostka to powodzenia np.ścieżka wzdłuż ul.Fabrycznej to tragedia dla rąk
sssP, 28.03.2014 14:23
Ścieżki sa potrzebne. Jechać po wąskiej drodze gdy mijają nas ciężarówki autokary jest średnio przyjemne. Nic tak nie wkurza jak ścieżka rowerowa obok a rowerzysta na drodze a za nim sznurek samochodów. Zastanawiam się czy rowerzysta był oświetlony. Czy jego rower był sprawny i czy Pan miał prawojazdy kartę rowerową? Wiem ze tego nie potrzeba tylko pytam dlaczego?
gąska, 28.03.2014 13:21
Roweromaniak - nie masz racji. Ścieżki rowerowe są na całym świecie, a mieszkańców miasta trzeba do nich przyzwyczaić i tyle.
Roweromaniak, 28.03.2014 12:33
Takich wypadków będzie codziennie kilka jak otwarta zostanie budowana właśnie ścieżka rowerowa na ul. Olszewskiego. Już to widzę jak piesi będą ustępować rowerzystom na ścieżce. A kierowcy? Czy myślicie, że będą pamiętać, iż rowerzysta w ciągu ścieżki rowerowej ma pierwszeństwo, że każdy cyklista będzie mógł przejeżdżać w poprzek przez Słowackiego, Partyzantów, Mendelejewa, Śniadeckiego, Marchlewskiego i Smoluchowskiego. Po otwarciu ścieżki dla rowerów na tej ulicy będzie piekło, a rowerowych trupów na pęczki. Dlatego osobiście uważam, że rowerzysta w Polsce paradoksalnie bezpieczniejszy jest na szosie, zaś budowa ścieżek to zbędne wydawanie pieniędzy.