OŚWIĘCIM. Pożar na osiedlu Chemików. Starsza kobieta i 2,5 letnie dziecko trafili do szpital

02 lutego 2021 Autor: sz
fot. Szymon Chabior

fot. Szymon Chabior

We wtorek około godziny 9.40 w jednym z bloków na osiedlu Chemików przy ulicy Staszica doszło do pożaru mieszkania. Ogień wydobywał się z mieszkania na tzw. wysokim parterze, ponieważ pod mieszkaniami znajdują się pawilony handlowe.

-W pobliżu miejsca zdarzenia byli policjanci, którzy natychmiast powiadomili służby ratunkowe, po czym rozpoczęli ewakuację mieszkańców – informuje Małgorzata Jurecka, oficer prasowa z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Z naszych informacji wynika, iż do Szpitala Powiatowego w Oświęcimiu została przewieziona starsza kobieta, która znajdowała się w mieszkaniu oraz 2,5-letnie dziecko z sąsiedniego mieszkania.

Seniorka najprawdopodobniej ma poparzenia twarzy oraz górnych dróg oddechowych, natomiast maluch prawdopodobnie podtruł się czadem.

W akcji udział brało 19 strażaków z 6 zastępów – 5 zastępów PSP Oświęcim oraz 1 zastęp OSP Oświęcim. Akcja ratowniczo-gaśnicza trwała

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, iż przyczyną pożaru była gromnica. Przypomnijmy, że dzisiaj (2.02) obchodzimy święto Matki Boskiej Gromnicznej.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy