OŚWIĘCIM. Pozyskali pokaźne środki na promocję czytelnictwa

17 maja 2018 Autor: red
OŚWIĘCIM. Pozyskali pokaźne środki na promocję czytelnictwa

Mają świetne pomysły i są pełni energii, a to przekłada się na konkretne pieniądze. Biblioteka Galeria Książki w Oświęcimiu pozyskała dotacje na działania na rzecz promocji czytelnictwa i działalności kulturalnej w Oświęcimiu na łączną kwotę 185 tysięcy złotych! - Złożyliśmy wnioski o dotację na 10 projektów i dostaliśmy wszystkie! - cieszą się w oświęcimskiej książnicy.

Od maja do grudnia tego roku Biblioteka zrealizuje działania dla dzieci, młodzieży, rodzin, osób z dysfunkcją wzroku i bibliotekarzy z powiatu oświęcimskiego. Wybór działań i oferty będzie ogromny i zróżnicowany. Każdy znajdzie coś dla siebie.

W ramach projektu 25. Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej wyłoniona zostanie najlepsza książka dla dzieci, polskiego autora, wydana w ubiegłym roku. Odbędą się spotkania
z autorami i ilustratorami, zajęcia wakacyjne dla najmłodszych, webinaria z badaczami literatury dla dzieci, a także uroczysta jubileuszowa gala.

Projekt „Na setkę – aktywizacja czytelnicza osób z dysfunkcją wzroku” - to działania integracyjne skierowane przede wszystkim do osób mających problemy ze wzrokiem, ich opiekunów, a także zainteresowane osoby - zakładający cykl warsztatów literackich
i filmowych, spotkań autorskich i zajęć kulturalnych. Równolegle do zajęć organizowane będą szkolenia korzystania z nowych technologii, umożliwiających osobom niewidomym stuprocentowe funkcjonowanie w świecie drukowanym.

„Akademia Rodzinna” - to z kolei projekt skierowany do dzieci i rodziców. Będą oni wspólnie uczestniczyć w działaniach animujących czytelnictwo, w cyklu literackich warsztatów twórczych, rozwijających umiejętności rodzicielskie, spotkaniach autorskich, rodzinnych spotkaniach w bibliotece nocą. Skorzystają z pakietu startowego dla najmłodszych czytelników. Działania Akademii skupiają się na zacieśnianiu relacji rodzinnych, integrowaniu we wspólnym obcowaniu i kształtowaniu poczucia współodpowiedzialności.

„O sensownych tworach słownych. Literatura inaczej. Szkolenia dla bibliotekarzy” - to projekt zakładający podniesienie kompetencji pracowników z bibliotek powiatu oświęcimskiego poprzez cykl warsztatów ze znawcami literatury, praktykami z zakresu nowych technologii, metod pracy z użytkownikiem i wymiany doświadczeń podczas wyjazdów studyjnych.

- W ramach projektu zaprosimy również na cykl spotkań autorskich, wykładów literackich i audycji radiowych w Radiu Oświęcim - mówią oświęcimscy bibliotekarze.

Dotacje z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego to nie wszystko. Przypomnijmy, że oświęcimska książnica otrzymała dofinansowanie na wszystkie złożone projekty edukacyjne. Pozyskała również środki na działania w innych projektach. O nich już wkrótce.


Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy