OŚWIĘCIM. Pracownicy zeszli z robót związanych z przebudową ulicy Orzeszkowej. Urząd Miasta przeprasza mieszkańców

01 października 2019 Autor: sz
fot. UM Oświęcim

fot. UM Oświęcim

Pracownicy Przedsiębiorstwa Budowlano-Inżynieryjnego PROTE ze Spytkowic zeszli wczoraj z placu budowy – przebudowy ulicy Elizy Orzeszkowej.

Inwestycja miała być gotowa 30 września – taki termin ukończenia prac zawarty był w umowie. Na dzień dzisiejszy brakuje nowej nawierzchni ulicy, chodników i nasadzenia zieleni.

Pracownicy Urzędu Miasta szukają możliwości prawnych, które pozwolą doprowadzić do przejezdności drogi, a później zakończenia pozostałych robót objętych umową.

- Urząd Miasta przeprasza mieszkańców ulicy Elizy Orzeszkowej za utrudnienia, które są spowodowane nierzetelnością firmy budowlanej PROTE ze Spytkowic. Jednocześnie informuje, że dołoży wszelkich starań, aby jak najszybciej rozwiązać problemy związane z poruszaniem się po tej ulicy – podkreśla Katarzyna Kwiecień, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Oświęcim.

Kilkakrotnie próbowaliśmy się skontaktować z Przedsiębiorstwem Budowlano-Inżynieryjnego PROTE ze Spytkowic – jednak telefony „milczą”.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
OK, 21.10.2019 13:40
Do POtrójnej małpy @@@ a od kiedy Oświęcimiem rządzi PIS
, 02.10.2019 18:54
Najtańsza umowa, nie oznacza najlepszego wykonania. Mammy dowód na Starym Mieście - to skandal !!!! Następna sprawa jeżeli projektant zaprojektuje i coś jest niezgodne z rzeczywistością dlaczego takie projekty przyjmowane są do realizacji, dlaczego urzędnicy Wydz. Inwestycyjnego sami dokonują zmian w projektach? Dlaczego firmy budowlane wyceniają prace do realizacji na granicy ryzyka gospodarczego? Z w a r i o w a l i ?????
@@@ , 02.10.2019 14:44
Brawo Hotin ,zbliżają się wybory ! Tepic pisowców!!!
efekty prezydentury PO-KO, 02.10.2019 09:28
nic lepszego nie mogło się zdarzyć w kontekście wyborów,...Damy Rady
Janusz, 01.10.2019 18:45
Właściciel firmy zaginął, od Czwartku trwają poszukiwania... jak na razie bez skutecznie..

Kolejny raz mieszkańcy Oświęcimia zostają bez konkretnego rozwiązania problemu a przede wszystkim wsparcia Miasta...

Pozostaje tylko komentować jakość podpisanych umów przetargowych przez Miasto... Gdzie jest brak możliwości rozwiązania umowy jeżeli termin prac minął lub pracę nie są wykonywane zgodnie ze sztuką..

Nadchodzące dni będą ulewne, zaleje całą drogę, posesję będą w błocie, nie wspominam już o wysokich studzienkach kanalizacyjnych gdzie w zimę nie będzie możliwości odśnieżania drogi przez pług...

Pozdrawiam Janusz
Michał , 01.10.2019 17:16
I bardzo dobrze się stało bo przetargi są brane najtańszym kosztem A potem takie cyrki osoby odpowiedzialne za przetargi powinny ubrać teraz rękawice robocze i dokończyć robotę tania firma kosztuje drogo.
Aa, 01.10.2019 16:36
Właściciela też niema szukają go w Andrychowie
, 01.10.2019 16:36
A telefon milczy bo skradziony!
, 01.10.2019 16:32
Myślę, że gdyby byli na bieżąco to by wiedzieli że właściciel zaginął!
hotin, 01.10.2019 13:10
Pracownicy zeszli z budowy , bo przeczytali w ,,Głosie oświęcimskim" ze w budżecie Miasta Oświęcim brakuje 12 milionów złotych , które to Kaczor z PiSem nie przelał na konto UM. Może to było przyczyną porzucenia remontu drogi, jak wszystkim tłumaczy nasz p.Prezydent?
Xxx, 01.10.2019 12:55
To nie jest czasami firma tego mężczyzny co zaginął?