OŚWIĘCIM. Prezydent Janusz Chwierut składa zażalenie do Ministra Edukacji Narodowej

13 marca 2019 Autor: sz
fot. sz

fot. sz

Proces likwidacji Szkoły Podstawowej nr 3 trwa nadal. Podczas sesji, która odbyła się 30 stycznia br. Rada Miasta Oświęcim podjęła uchwałę intencyjną w sprawie likwidacji szkoły. Aby radni mogli ostatecznie zagłosować nad zamknięciem placówki, potrzebna była m.in. opinia kuratora oświaty.

-Małopolska kurator oświaty Barbara Nowak w swoim postanowieniu negatywne zaopiniowała zamiar likwidacji Szkoły Podstawowej nr 3 im. Klementyny Tańskiej – Hoffmanowej. Pismo w tej sprawie wpłynęło do Urzędu Miasta 1 marca – informuje Katarzyna Kwiecień z Urzędu Miasta Oświęcim.

Opinia kuratorium nie oznacza zamknięcia tematu. Miasto korzysta z dalszych możliwości prawnych.

-Prezydent Oświęcimia Janusz Chwierut po zapoznaniu się z postanowieniem kuratorium zdecydował o złożeniu zażalenia do Ministra Edukacji Narodowej, który może nakazać ponowne rozpatrzenie sprawy przez Małopolską Kurator Oświaty albo podtrzyma jej decyzję – podkreśla Katarzyna Kwiecień, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Oświęcim.


Wszystko wskazuje na to, że walka o likwidację Szkoły Podstawowej nr 3 nadal trwa.

Miasto rozpoczęło już procedurę przetargową związaną z przygotowaniem koncepcji adaptacji budynku szkoły na potrzeby żłobka. W Oświęcimiu nadal brakuje tego typu obiektów.



Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
zibi56, 26.03.2019 18:40
Pani kurator słucha swojego suwerena i nie ma to nic wspólnego z racjonalnym gospodarowaniem jakie prezentują władze miasta.
Jej postawa nic ją nie kosztuje bo rząd daje na oświatę około 70 % potrzebnych pieniędzy resztę dopłacamy My z lokalnego budżetu.Dość tego rozdawnictwa i ma
otrawstwa pieniędzy i ludzi ,a poziom nauczania po reformie Pisu zmierza do dna !
Ryszard, 23.03.2019 13:29
Panie prezydencie Chwierut!!! Zamiast budować idiotyczne "mosty duchów" Może warto było by doinwestować służbę zdrowia , a konkretnie gabinety stomatologiczne . Gabinet stomatologiczny w przychodni na Zasolu ,pamięta czasy PRLu. Nie wszystkich stać na leczenie w prywatnych gabinetach. Ja wiem ,że dla pana rozgłos i mnóstwo fotek jest bardzo ważne ,a ten pomysł nie jest taki medialny jak np. "most duchów".
jaki, 16.03.2019 11:54
lepiej dać łapówki wyborcze 1000+ i 500+ niż przeznaczyć pieniążki na służbę zdrowia i szkolnictwo oraz na przedszkola i żłobki dla całego społeczeństwa. bo nie daj boże skorzystali by też ci co nie zagłosują na PiS. wstyd i hańba.
Złośnica, 15.03.2019 20:18
Jasne, że Nowak po prostu chciała zrobić Chwierutowi na złość. Ale pieniążków na utrzymanie trzydziestoosobowej szkoły kurator oczywiście nie da.
Obywatel32-600, 14.03.2019 19:21
Widać jak Prezydent dba o małych mieszkańców i jego świta.
Hotin4, 14.03.2019 18:59
A poni szydło-straszydło to co teros robi? Nic, a do Brukselki się pcho a angielskiego nie zna. Niech idzie i zabierze antośia Tupolewa. Hotin całuj mnie w rzić.
suweren+, 14.03.2019 16:08
Nie wszyscy nauczyciele sa paze
i na pieniadze.Rusycystka Martyna z Warszawy DOBROWOLNIE obnizyla sobie wynagrodzenie z 50 do 23tysiecy zlotych miesiecznie.
hotin, 14.03.2019 13:06
Miała rację p.premier Beata Szydło mówiąc,że Oświecim pod panowaniem PO się będzie zwijał! LFO, Fucker w Rynku Głównym,Szkoła Podstawowa nr.3 i czekamy na więcej panie prezydencie Chwierut! Schetyna was pochwali tow. POKOwcy!
Ewa, 14.03.2019 10:49
Rodzice mogą założyć prywatną szkołę, skoro im tak zależy na dobru dzieci. To nic trudnego.
Wystarczy wynająć pomieszczenia i zatrudnić nauczycieli.
https://portal.librus.pl/artykuly/spoleczna-a-prywatna-czym-roznia-sie-te-szkoly

Do "Podatnika", 14.03.2019 10:37
Koszt utrzymania szkoły to ok 80 tys rocznie. Tymczasem mieszkańcy widzą na jakie rzeczy wyrzucane są cieżkie miliony. Chyba mogą się panie "podatniku" lekko wkur?
Atakowanie rodziców za to, że miasto ma służyć mieszkańcom a nie "mostom duchów" czy "Cafe srake" to już inna opowieść, nie wiem czy dla ciebie nie zbyt skomplikowana
Mieszkaniec, 14.03.2019 09:23
Masakra .... skoro kuratorium nie wyraziło zgody na zamknięcie szkoły to widocznie dokładnie sprawdziło wszystkie za i przeciw. ... szkoła jest mała kameralna a z latami będzie zapelniac się dziećmi. ... żłobek hmmm myślicie że będzie za darmo otóż nie za pewne będzie kosztować tyle ile kosztuje aktualnie miejsce w prywatnym żłobku więc ok 700 zl przecież remont musi się zwrócić a i Pan prezydent na tym zarobic
Podatnik, 13.03.2019 21:49
Korwin
Z GUS.....Nikt szkół dla samych nauczycieli utrzymywac nie będzie.....No chyba,że zrobią się prywatne i jakiś dobroczyńca będzie płacił za leżenie i nicnierobienie. Płacę podatki to wymagam.....,kasty nierobów nie będę utrzymywał.....Tyle hipermarketów wOswiecimiu potrzebuje pracowników,warto się przekwalifikować....
Korwin, 13.03.2019 21:06
Skąd wziąłeś te dane, z jakiejś szczujni MEN
Podatnik, 13.03.2019 17:44
W przyszłym roku zamkną kolejne szkoły... W tej chwili jest 8 podstawówek, w miescie gdzie rodzi się rocznie 200 dzieci.A na Pana Chwieruta głosowali sami nauczyciele,których w tym miasteczku jest o 50% pond normę.30 lat temu było 7,5 miliona dzieci i młodzieży i 400 tys.nauczycieli.Dziś 3,5 miliona i 700 tyś. nauczycieli.Wg norm Unijnych,w Polsce jest polowę nuczycieli za duzo.Czas prawdzie spojrzeć w oczy. To tylko prosta matematyka.
Qwarty, 13.03.2019 17:31
Znowu POKOmuchy kwiczą,chwierut to czlowie nie godny tej funkcji.
Prawy, 13.03.2019 13:45
Znowu pisiorstwo dokucza, Radni zdecydowali o likwidacji i basta. My mieszkańcy Oświęcimia popieramy Pana Janusza Chwierutowi to mądry człowiek jest super
Mieszkaniec stawow, 13.03.2019 12:48
Szanowna Redakcjo... Może warto zapytać pana prezydenta dlaczego nie buduje się już żłobek na Starych Stawach. Ten, ktory miasto pod wodzą pana Chwiewruta obiecało dwa tygodnie przed wyborami. I na który ponoć przeznaczono 150 tys. Zlotych
Tojuzjestkoniec, 13.03.2019 12:41
Brawo Panie Prezydencie!!!! Jest tyle innych szkół w mieście, że nie ma co dopłacać do szkoły widmo!!! Niech już zamkną tę szkołę, bo ile można ciągnąć temat. Dni otwarte w tej szkole wyglądały jak kółko wzajemnej adoracji. Rodzice niby tak zaangażowani w imprezę, że aż ocierało się to o kabaret. Poza tym dni otwarte to oferta szkoły, czyli nauczyciele powinni się wykazać co szkoła oferuje, chyba że rodzice od września będą mieli w szkole zatrudnienia.