OŚWIĘCIM. Prezydent ogłosił pogotowie przeciwpowodziowe

22 maja 2019 Autor: sz
fot. sz

fot. sz

Od godziny 15.15 w Oświęcimiu obowiązuje stan pogotowia przeciwpowodziowego. Prezydent Oświęcimia Janusz Chwierut ogłosił stan pogotowia ponieważ Soła przekroczyła poziom ostrzegawczy tj. 370 cm. Poziom wody ma tendencję wzrostową, a padać ma jeszcze przez kilka dni.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
, 22.05.2019 23:12
Chwierut powinien położyć się na wałach i własnym ciałem zatamować przesiąkającą wodę? Brawo Ty.
Dbałość o wały przeciwpowodziowe należy do zadań administracji rządowej. A rząd jest w Warszawie. I jest to rząd PiSu.
"Obwałowania mające na celu ochronę użytków rolnych przed powodziami, przepisem art. 70 ust. 1 oraz art. 71 ust. 1 pkt 5 pr. wod., zaliczone zostały do urządzeń melioracji wodnych podstawowych, stanowiących własność Skarbu Państwa, wykonywanych z budżetu Państwa (art. 72 ust. 1 pr. wod.) przez właściwego miejscowo marszałka województwa i jego jednostkę, jaką jest wojewódzki zarząd melioracji i urządzeń wodnych."
Działkowicz, 22.05.2019 18:36
Mam nadzieję, że Pan Prezydent zrobi wszystko, aby zabezpieczyć działki ROD na Kamieńcu przed powodzią!