OŚWIĘCIM. Próbował się powiesić. Pomoc przyszła w ostatniej chwili

05 listopada 2018 Autor: adm
OŚWIĘCIM. Próbował się powiesić. Pomoc przyszła w ostatniej chwili

38-letni mężczyzna, który miał problemy rodzinne, w akcie desperacji próbował się powiesić.

Do zdarzenia doszło w sobotę przed południem. Dyżurny oświęcimskiej komendy Policji otrzymał zgłoszenie dotyczące mężczyzny, który z uwagi na kłopoty rodzinne chce popełnić samobójstwo. Z informacji uzyskanych od operatora Centrum Powiadamiania Ratunkowego wynikało, że mężczyzna znajduje się na osiedlu Zasole, w rejonie ulicy Obozowej.

Najbliżej miejsca zdarzenia znajdował się dzielnicowy Zasola, który natychmiast zaczął poszukiwania mężczyzny. Po chwili dołączyli do niego dwaj dzielnicowi sąsiednich rejonów - osiedla Błonie i z Brzezinki.

- Dzielnicowi trafnie wytypowali miejsce, w którym mógł znajdować się mężczyzna. Już po chwili funkcjonariusze zauważyli mężczyznę wiszącego na jednym z drzew. Policjanci błyskawicznie znaleźli się przy nim. Podtrzymując duszącego się desperata zdjęli mu pętlę z szyi, a następnie udzielili pierwszej pomocy. Do przyjazdu ratowników medycznych monitorowali jego funkcje życiowe, gdyż miał problemy z oddychaniem - relacjonuje asp. szt. Małgorzata Jurecka z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Policjantka przypomina, że w każdym powiecie na terenie kraju, znajduje się wiele instytucji, których przedstawiciele są gotowi nieść pomoc. Ważne, aby nie pozostawać z problemem samemu. Wystarczy zadzwonić lub przyjść na rozmowę w zamian uzyskując fachową poradę i wsparcie.

O poradę oraz wskazanie odpowiedniej placówki można również zapytać dzielnicowego dla którego pomoc mieszkańcom jest jednym z priorytetów służby.

Powiatowe instytucje udzielające pomocy i wsparcia w kryzysie:

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Oświęcimiu,
ul. Bema 4, 32-600 Oświęcim, tel. 33 842 23 29, tel. 33 842 42 27,
e-mail: pcpr@powiat.oswiecim.pl
http://pcproswiecim.pl/

Powiatowy Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Oświęcimiu,
ul. Dąbrowskiego 139
tel. 33 476 01 03, 510 374 573

e-mail: wsparcie@akcja.pl
http://pcproswiecim.pl/powiatowy-osrodek-interwencji-kryzysowej


(Źródło: KPP Oświęcim)

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
KONSTYTUCJA ! KONSTYTUCJA ! KONSTYTUCJA !, 06.11.2018 09:36
Rozdział II - Wolności, prawa i obowiązki człowieka i obywatela
Art. 31.
1. Wolność człowieka podlega ochronie prawnej.

Hotin, 06.11.2018 07:57
I ktoś powie, że policjanci nie powinni zarabiać więcej? Popieram ich protest.