OŚWIĘCIM. 28-latek próbował się zabić. Policjanci zdjęli mu pętlę z szyi

03 grudnia 2018 Autor: adm
Fot. KPP Oświęcim

Fot. KPP Oświęcim

28-letni mieszkaniec Oświęcimia próbował ze sobą skończyć. Miał problemy rodzinne. Gdyby policjanci weszli do mieszkania chwilę później, mężczyzna mógłby już nie żyć.

Do zdarzenia doszło w sobotę o godz. 19. Dyżurny oświęcimskiej komendy Policji otrzymał zgłoszenie od mieszkanki Oświęcimia, dotyczące jej 28-letniego syna, który groził popełnieniem samobójstwa.

Z informacji uzyskanych od kobiety wynikało, że mężczyzna znajduje się w jednym z mieszkań na os. Zasole.

Patrol, który był najbliżej miejsca zdarzenia błyskawicznie udał się pod wskazany adres.

- Po wejściu do mieszkania, w jednym z pokoi policjanci odnaleźli desperata, który wisiał na linie przywiązanej do haka żyrandola. Funkcjonariusze natychmiast podtrzymali duszącego się mężczyznę, zdjęli mu pętlę z szyi , a następnie udzielili pierwszej pomocy. 28-latek pod opieką ratowników medycznych został przewieziony do szpitala - informuje asp. szt. Małgorzata Jurecka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

To już drugi przypadek w ciągu kilku ostatnich tygodni, gdy policjanci, dzięki błyskawicznej interwencji, ocalili życie zdesperowanego człowieka:

Przypominamy w każdym powiecie, znajduje się wiele instytucji m. in ośrodki interwencji kryzysowej, których przedstawiciele są gotowi nieść pomoc.

Ważne, aby nie pozostawać z problemem samemu. Wystarczy zadzwonić lub przyjść na rozmowę, w zamian uzyskując fachową poradę i wsparcie.

- O poradę oraz wskazanie odpowiedniej placówki można również zapytać dzielnicowego, dla którego pomoc mieszkańcom jest jednym z priorytetów służby - podkreśla Jurecka.

(Źródło: KPP Oświęcim)

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
Pracownik synthos dwory 7, 04.12.2018 08:33
Powiesić się na zyrandolu!!!!!! Śmieszne to co koleś ważył 5kg żeby ten żyrandol wytrzymał obciążenie??????? To sa jakies JAJA