OŚWIĘCIM. Prowadził pojazd pod wpływem środków odurzających

06 lutego 2019 Autor: sz
OŚWIĘCIM. Prowadził pojazd pod wpływem środków odurzających

W ostatni piątek stycznia, oświęcimscy policjanci pilnowali bezpieczeństwa w ruchu drogowym na ulicy Dąbrowskiego w Oświęcimiu. W godzinach popołudniowych zatrzymali do kontroli volkswagena golfa.

-Kiedy tylko kierowca pojazdu uchylił szybę funkcjonariusze od razu wyczuli wydobywającą się z wnętrza woń marihuany. Ponadto u siedzącego za kierownicą 24-letniego mieszkańca Śląska policjanci zauważyli nienaturalnie powiększone źrenice. Powyższe fakty nasunęły podejrzenie, iż mężczyzna kierował będąc pod wpływem środka odurzającego. Kolejny dowód policjanci zauważyli w pojeździe. Pomiędzy siedzeniem kierowcy i pasażera znajdowały się trzy szklane lufki – informuje Małgorzata Jurecka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

W trakcie przeszukania mężczyzny funkcjonariusze znaleźli woreczek z zawartością suszu roślinnego. Kierowca przyznał się, iż kilka godzin przed kontrolą palił marihuanę.

-Podejrzany o posiadanie narkotyków oraz kierowanie pod ich wpływem został zatrzymany i trafił do oświęcimskiej komendy policji. Funkcjonariusze zatrzymali jego prawo jazdy. Do badań została mu pobrana krew, natomiast zabezpieczony susz został zbadany przy użyciu testera narkotykowego, który wykazał, że jest to marihuana – relacjonuje rzeczniczka.

24-letniemu mężczyźnie za kierowanie pod wpływem środka odurzającego grozi do dwóch lat pozbawienia wolności, wysoka kara oraz zakaz prowadzenie pojazdów. Za posiadanie narkotyków mężczyzna może trafić za kratki nawet na trzy lata.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy