OŚWIĘCIM. Przebudowa starej kamienicy na akademik ruszy na dniach

13 sierpnia 2018 Autor: red
OŚWIĘCIM. Przebudowa starej kamienicy na akademik ruszy na dniach

Władze uczelni określiły ten moment mianem "historycznego". 10 sierpnia rektor Witold Stankowski podpisał umowę z konsorcjum firm na przebudowę ponad 100-letniej kamienicy przy ul. Górnickiego 9. Powstanie w niej akademik Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej.

Perypetie związane z rewitalizacją obiektu ciągnęły się od kilku lat. Kamienica od dłuższego czasu nie nadawała się do użytkowania ze względu na groźbę zawalenia się stropów. Ostatni lokatorzy zostali z niej wykwaterowani w 2010 roku. Budynek jako zabytkowy podlega ochronie konserwatorskiej.

Miasto przekazało uczelni obiekt w formie darowizny w 2013 r. Od tamtej pory kamienica stała pusta i systematycznie niszczała.

Sytuacja uległa zmianie w tym roku. 16 maja Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego przyznało na dostosowanie obiektu na akademik 2 mln zł.

- Już w najbliższych dniach rozpoczną się prace budowlane, dzięki czemu zrujnowana kamienica przy ul. Górnickiego odzyska swoją świetność, a nasi studenci znajdą zakwaterowanie w nowoczesnych lokalach i doskonałej lokalizacji - informuje ooświęcimska uczelnia.

Warta w sumie 3 mln zł inwestycja ma się zakończyć w przyszłym roku. W budynku będzie 35 miejsc.


Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
wb, 14.08.2018 20:00
wspaniale!! super i nareszcie.