OŚWIĘCIM. Przebudowa ulicy Orłowskiego kosztowała ponad 2 miliony złotych

19 marca 2019 Autor: sz
fot. Starostwo Powiatowe w Oświęcimiu

fot. Starostwo Powiatowe w Oświęcimiu

Kilka dni temu oficjalnie zakończono inwestycję na ulicy Orłowskiego w Oświęcimiu. Drogę powiatową przebudowano na długości około 330 metrów.

-Inwestycja została dobrze zrealizowana przez wykonawcę. Jesteśmy zadowoleni. Docierają też do nas informacje, iż mieszkańcom ulicy Orłowskiego też się podoba – podsumowuje inwestycje Marcin Niedziela, starosta oświęcimski.

W ramach inwestycji położono nowy asfalt oraz wyremontowano chodniki. Wybudowane zostały także nowe zatoki autobusowe. Pojawiła się także ścieżka rowerowa oraz nowe oświetlenia nad przejściami dla pieszych. Przebudowie uległy również miejsca parkingowe oraz sieć kanalizacji deszczowej.

Całkowity koszt inwestycji wyniósł 2 203 316 złotych. Część środków pieniężnych pochodzi z budżetu państwa w ramach programu wieloletniego pn. „Oświęcimski Strategiczny Program Rządowy – etap V 2016-2020” w kwocie 1 170 000 złotych. Miasto wydało na ten cel 125 000 zł, a powiat 908 316 zł.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
inny z zasola, 21.03.2019 17:01
malo powiedziane
Orłowski, 20.03.2019 16:14
Tyle pieniędzy i w błoto złe parkingi zatoka przystankowa na drugim końcu ulicy ktoś miał pomysł :( szkoda gadać