OŚWIĘCIM-PRZECISZÓW. Dzieci jak z horroru. Happening na ulicach wpłynął na wyobraźnię kierowców

07 września 2018 Autor: adm
Fot. KPP Oświęcim

Fot. KPP Oświęcim

W ramach ogólnopolskiej akcji prewencyjnej "Bezpieczna droga do szkoły", dziś w Oświęcimiu i Przeciszowie zorganizowano happening, w którym uczestniczyli uczniowie szkół podstawowych, ucharakteryzowani na ofiary wypadków drogowych. Akcję zainicjowaną przez małopolską Policję, honorowym patronatem objął Wojewoda Małopolski.

Dziś rano na ulicy Chemików do pilnujących bezpieczeństwa w ruchu drogowym policjantów dołączyli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Oświęcimiu. Godzinę później patrol drogówki w Przeciszowie na ulicy Szkolnej wzmocnili uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Przeciszowie.

- Uczniowie i ich opiekunowie, bardzo poważnie podeszli do realizacji zadania na rzecz bezpieczeństwa dzieci w ruchu drogowym, więc niezwykle rzetelnie przygotowali charakteryzację, która miała wpłynąć na wyobraźnię kierowców - podkreśla asp. szt. Małgorzata Jurecka, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Zatrzymani do kontroli kierowcy, którzy popełnili wykroczenie z rąk dzieci otrzymywali podziękowania od dzieci, znaczek wzorowego kierowcy oraz zawieszkę do samochodu. Natomiast ci z siedzących za kółkiem, którzy popełnili wykroczenie otrzymali znaczek ze smutną minką, a także musieli wysłuchać krótkiej prelekcji na temat obowiązku przestrzegania przepisów w ruchu drogowym.


Akcja "Bezpieczna droga do szkoły" potrwa jeszcze tydzień.Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy